Bakan Günay: Üçüncü dönemi düşünmüyorum

Bakan Günay: Üçüncü dönemi düşünmüyorum
Bakan Günay: Üçüncü dönemi düşünmüyorum
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, görevinde 5 yılı geride bıraktığını belirterek, "Bu, bir 6 yıl daha sürmez. Kesin olarak, yani 2014, 2015 seçim ne zamansa, benim görev sürem en fazla orada doluyor. Bakanlık olarak bir üçüncü dönem daha düşünmüyorum" dedi.

Günay, Topkapı Sarayı Seferli Koğuşu'nun Restorasyonu, Padişah Elbiseleri ve Tekstil Eserlerinin Teşhiri, Tanzimi ve Depo Düzenlemesiyle İlgili Protokol imza töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Siyasetten hiçbir zaman emekli olunmayacağını ifade eden Günay, görevinde 5 yılın dolduğunu hatırlatarak, “Bu, bir 6 yıl daha sürmez. Kesin olarak, yani 2014, 2015 seçim ne zamansa, benim görev sürem en fazla orada doluyor. Bakanlık olarak bir üçüncü dönem daha düşünmüyorum” diye konuştu.

Günay, bugünlerde herkesin böyle çarpıcı açıklamalar yaptığını dile getirerek, “Bakanlık olarak düşünmüyorum. Bu dönem bu görevi sürdüreceksem, bu işler bitsin istiyorum. Geçen dönem arkadaşlarımızla birlikte Topkapı Sarayı'nda önemli işler yaptık. Saray avlusundan gecekondu çıkarmaktan Milli Savunma Deposu çıkarmaya kadar burada radikal adımlar attık. Şimdi ne yapacağımızı biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin “Niye bakanlık düşünmüyorsunuz?” sorusu üzerine Günay, ikinci dönemin başında olduğunu, ikinci dönemin sonunun yettiğini belirterek, yerel yönetime geçmeyi asla düşünmediğini kaydetti.

Günay, “Tamamen tarihle, kültürle, arkeolojiyle ilgili özel meraklarıma dönük işler yapmak istiyorum” dedi.(aa)


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Protokol

  ,

  emekli

  ,

  zaman

  ,

  2015