Bakan izin vermedi, valiler istifa edemiyor

Bakan izin vermedi, valiler istifa edemiyor
Bakan izin vermedi, valiler istifa edemiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan sonra İçişleri Bakanı Efkan Ala da isyan etti. 'Devleti kim yönetecek' diyerek milletvekili adayı olmak için istifa etmeyi düşünen vali ve kaymakamlara vize vermedi.

RADİKAL-Bürokrasiden birbiri ardına gelen istifa haberleri, devletin en kilit bakanlıklarından İçişleri Bakanlığı'na pek uğramadı. Bunun gerekçesinin ise, bizzat İçişleri Bakanı Efkan Ala olduğu kulislerde konuşuluyor. Hürriyet 'ten Zeynep Gürcanlı ve Aysel Alp'in haberine göre pek çok vali, vali yardımcısı ve kaymakamın, adaylık için nabız yoklamasına, Bakan Ala'ın "devleti kim yönetecek?" diyerek karşı çıktığı ifade ediliyor. Bakan'ın sıcak bakmaması nedeniyle de, İçişleri'nde bürokrat istifalarının, geçen seçimlere oranla çok sınırlı kalması bekleniyor.

Memurların AKP'ye hücumunun nedeni: Dönüşleri muhteşem oluyor


Ancak İçişleri'nde birkaç valinin, bu duruma rağmen, aday adaylığı yolunda oldukları da konuşuluyor. Bu valiler, yaş haddinden emekliliğine çok az kalan  Hatay Valisi Ercan Topaca, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ve Kırıkkale Valisi Ali Kolat. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı Osman Güneş'in de adaylık için istifa edebilecekler arasında adı geçiyor.

Bürokratlar vekillik için kuyruğa gird, istifalar art arda geliyor

Erdoğan: Hakan Fidan'ın adaylığına olumlu bakmıyorum


  http://www.radikal.com.tr/128984012898402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vali ve kaymakamın TARAFSIZ olması gerekmez mi? - Veci

  Tamam MERKEZDEN YÖNETİM uygulanan bir ülkedeyiz. Atamaları ANKARA yapıyor ama VALİ ve KAYMAKAMLAR bağımsız olmalılar. Particilik yapılırsa, aynı partiden olmayan BELEDİYE ile tartışılırsa mevcut projeler tıkanır ve gereksiz çatışmadan HALK zarar görür.

  - user386208

  Hayret daha dün büyük üsta mit müşteşarından bahsederken herkesin hakkıdır dedi yahu?