Bakan Kılıç trafiğe çıkınca...

Bakan Kılıç trafiğe çıkınca...
Bakan Kılıç trafiğe çıkınca...
Suat Kılıç, yoğun kar yağışına rağmen, yollara aşınmış yaz lastikleriyle çıkan sürücülere, '4 kış lastiği tutarında ceza kesilmesini' önerdi.

Hürriyet gazetesinden Uğur Ergan'ın haberine göre, Ankara ’da etkili olan kar yağışından kendisinin de yollarda kalan araçlar nedeniyle olumsuz etkilendiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, şunları söyledi:

“KKTC’ye gitmek için dün akşam (önceki akşam) 17.40’ta yola çıktım. Çevre yolunu kullanmama rağmen 19.20’de havaalanına ulaşabildim. Karla ilgili tüm uyarılar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi yollara ‘Lütfen aşınmış yazlık lastiklerle yola çıkmayın. Aracınıza kışlık lastikler taktırın’ diye afişler astı. Buna rağmen uyarıları dikkate almayanlar var. Kış şartlarına uygun lastikleri olmayan araçlar kayıp yolları adeta iğne deliğinden geçilecek hale getiriyorlar. Bu durum, kurallara uyan, araçlarına bakım yaptırıp, kışlık lastik taktıran vatandaşlara da saygısızlık. Benim aklıma, kurallara uymayan vatandaşlara 4 kış lastiği karşılığı para cezası kesilmesi geliyor. Caydırıcı ve önümüzdeki kışa hatırlatıcı bir ceza olur diye düşünüyorum.” (Hürriyet)