Bakan Kılıç WTA protestosuna kızdı

Bakan Kılıç WTA protestosuna kızdı
Bakan Kılıç WTA protestosuna kızdı
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, WTA turnuvasının kupa törenindeki protestolara tepki gösterdi. Kılıç, "İstanbul-2020 yolunda büyük bir hamle daha yaptık, derken sorumsuz ama sorunlu bir grup, final sahnesini mahvetti" dedi.

ANKARA - Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TEB-BNP Paribas WTA Championships turnuvasının kupa törenindeki, siyasetçilere yönelik protestolara tepki gösterdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan basın duyurusunda, Bakan Kılıç'ın konuyla ilgili olarak twitter hesabından da paylaştığı düşüncelerine yer verildi.
Bakan Kılıç, devlet ve spor teşkilatının, organizasyonun her aşamasında maddi ve manevi fedakarlıklara katlandığını belirterek, “Eğer Türkiye 'de politik ve ekonomik istikrar sağlanmış olmasaydı bu tür organizasyonları ne alabilir ne de yapabilirdik. Geçen yıl ve bu yıl İstanbul'da rekor üstüne rekorlar kırdık. İstanbul-2020 yolunda büyük bir hamle daha yaptık, derken sorumsuz ama sorunlu bir grup, final sahnesini mahvetti” görüşüne yer verildi.


“TÜRKİYE İÇİN RÜYALARI YOK”


Kılıç, Türkiye için her alanda ve her branşta çok özel imkanlar oluşturan bir hükümetin, bu saygısızlığı hak etmediğini kaydederek, “2020 Olimpiyatları adayı İstanbul'a bu şekilde zarar vermeye, Türkiye'nin imajını lekelemeye kimsenin hakkı yok” ifadesini kullandı.
Bakan Kılıç, şöyle devam etti, “Hangisine üzülsek? Arkadaşlarımın maruz kaldığı haksızlığa mı, Türkiye'nin zedelenen imajına mı, 2020 fırsatlarına mı? Bir kez daha anladım ki; hem büyük işler yapmak hem de tahrip edilenleri onarmak zorundayız. Bu tahribatı da kaldıracağız. Maruz kaldığımız davranışlara takılmayacağız.”
Kılıç, Cumhuriyetin bekası için daha da büyük işler başaracaklarını belirtti ve ekledi, “İki bayram arasındaki bu büyük coşkuyu sabote edenlerin Türkiye için hayırlı bir rüyaları yoktur, olamaz. Bunlar kısır döngülerine takılacak; Biz 2023, yetmez, 2071 hedeflerine koşacağız. İşte tam da bu nedenle gençler, başbakanımızla birlikte, '25 geç, 18 olsun' diyoruz. Sizi apaçık göreve davet ediyoruz. 18 yaş kampanyası için daha iyisi çıkana kadar sloganımız bu olsun. Üzülecekler ama Kasım'da Ankara'da Dünya Kick Boks Şampiyonası, Aralık'ta İstanbul'da Dünya Yüzme Şampiyonası, Haziran'da Mersin'de Akdeniz Oyunları var.” (aa)