Bakan Şahin: PKK'nın hedefi Türkiye'yi taş devrine götürmek

Bakan Şahin: PKK'nın hedefi Türkiye'yi taş devrine götürmek
Bakan Şahin: PKK'nın hedefi Türkiye'yi taş devrine götürmek
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son dönemde eylemlerini artıran PKK'yla ilgili olarak "Millet çağdaş bir hayatı yaşarken, onlar Türkiye'yi taş devrine götürmek niyetindeler" dedi.

ORDU - İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, terörün 30 yıl da devam etse, 130 yıl da devam etse devletin ve milletin çözme kararlılığından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Çözümün de terörün ve terör örgütlerinin çözülmesinden, dağılmasından başka bir şey olmadığını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“Terörün ve terör örgütünün hiç haklı sebebi yoktur. Sadece bir bahanesi vardır, benim mert, cömert, yiğit, vefalı, samimi, inançlı, ahlaklı Kürt kardeşlerimi kötüye kullanarak ürettiği bahaneden başka hiçbir gerekçesi yoktur, o da bahanedir. Eğer davası Kürt kardeşimin davasıysa soruyorum, önceki gün Yüksekova'da Vanlı, kendisinin de 'ben zaten Kürdüm, bunların Kürt'le ne kavgası var' diyen polis memuru kardeşimi arkasından, ensesinden haince vuran bir örgütün ne Kürt davası olabilir, ne Kürt'lük davası olabilir. Sadece büyük bir yalan, büyük bir sahtekarlıktan başka bir iddiası, ideali yoktur. Onların bir Kürt davası, Kürt bölgesi davası yok ama ne yazık ki benim Kürt kardeşlerimin, bölgedeki insanımın, topyekun milletimin PKK gibi bir sorunu, bir derdimiz var. Bunların bela olduğu asıl muhatap Türkiye 'dir, Türk milletinin kendisidir, 75 milyondur. Kimseye verecek 25 kuruşluk bir katkıları yoktur, getirebilecekleri herhangi bir iyilik, herhangi bir refah, herhangi bir güzellik söz konusu değildir.”

“AMAÇLARI TÜRKİYE'Yİ TAŞ DEVRİ'NE GÖTÜRMEK”
Şahin, PKK terör örgütünün amacının, Türkiye'yi Taş Devri'ne götürmek olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Taş Devri gibi insanlığın geçirdiği devirler var. Yapmak istedikleri çok açık seçik bu ülkeyi Taş Devri'ne götürmektir. Millet, milletler çağdaş bir hayatı yaşarken onların Türkiye'yi sözüm ona kendilerine göre engellemek, parçalamak ve Taş Devri'ne götürmek gibi niyetleri var. Düşünceleri, hayat tarzları, insanlığın dürtülerinin egemen olduğu bir hayattır. Taş Devri'nde ilkel dürtülerle yaşayan bir toplumla Türkiye'yi dönüştürmek gibi bir menfur, bir iğrenç hedefleri ve hayalleri vardır. İnanç yoktur, ahlak yoktur, namus yoktur, üretim yoktur. Bunları ne için söylüyorum, çünkü birbirlerini de enseden vuruyorlar. Mağaralarda gaz sıkıp öldürüyorlar. Genç kızları kandırıp götürüp özür dilerim ahlakını, namusunu kirletiyorlar. İnsanlığın geldiği değerler onlarda yok. Bir gün 'Zerdüştüz' diyorlar, öbür gün 'ateistiz' diyorlar, bir gün 'önder' diyorlar, bir gün haşa 'peygamber' diyorlar. Bir kısmı da haşa, 'Tanrı' diyor birilerine. Ne dedikleri, ne yaptıkları belli değil. Ne yapmak istedikleri belli ama, Türkiye'yi huzursuz etmek” (aa)