Bakan Şahin, 'takla' sözünü izah edecek

Bakan Şahin, 'takla' sözünü izah edecek
Bakan Şahin, 'takla' sözünü izah edecek
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum'da bir vatandaşa yönelik olarak sarfettiği "Sevindiğin nereden belli. Hadi bir takla at ya da oyna da sevindiğini görelim" sözleri ile ilgili olarak ilk kez konuştu

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum’un Hasankale ilçesinde kendisini gördüğüne sevindiğini söyleyen vatandaşa “Sevindiğin nereden belli. Hadi bir takla at ya da oyna da sevindiğini görelim” demişti. Muhalefetin de tepki gösterdiği sözleri hakkında Şahin, Önemli ile önemsizi ayırt edememe gibi siyaset kurumumuzun bir hastalığı var” dedi.

Şahin, Meclis'te bir gazetecinin “Erzurum'da bir vatandaş ile diyaloğunuzdan sonra size yönelik tepkiler var” sözlerine, “Tepkiler sizin arkadaşlarınızdan” karşılığını verdi.
Aynı gazetecinin,”Siyasetçilerden de var” demesi üzerine Şahin, “ Siyasetçileri yönlendiren gazeteci arkadaşlarımız sağolsunlar. Siyasetçiler gündem sıkıntısı çektiği için çok normal bir şeyi... Önemli ile önemsiz olanı ayırt edememe gibi siyaset kurumumuzun bir hastalığı var. Bugün anlatacağız kendilerine” diye konuştu.
TAKLA PROTESTOCULARI GÖZALTINDA
Bakan Şahin'in Erzurum'da bir vatandaşla sohbeti sırasında söylediklerini protesto etmek isteyen Halkevleri üyesi bir grup, Bakanlık önünde toplandı.

Bakanlık çevresinde önlem alan polis, eylemin izinsiz olduğunu belirtip sloganlar atan protestoculardan dağılmalarını istedi. Güvenlik güçleri, uyarılara rağmen dağılmayan ve basın açıklaması yapmak isteyen 8 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan haklarında işlem yapılmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.(aa)