Bakan Yıldız: PKK'ya terörist diyemeyenler, GK Başkanımıza onbaşı demeye başladı

Bakan Yıldız: PKK'ya terörist diyemeyenler, GK Başkanımıza onbaşı demeye başladı
Bakan Yıldız: PKK'ya terörist diyemeyenler, GK Başkanımıza onbaşı demeye başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "PKK'ya terörist diyemeyenler, bugün Genelkurmay Başkanımıza onbaşı demeye başladılar. Bu anlayışın da daima karşısında olacağız" dedi.

Demet ÖZTÜRK - Mükremin ÖKSÜZGİL

KAYSERİ - Kayseri’de bugün yapılan Ak Parti Kocasinan ilçe kongresinde konuşan Bakan Taner Yıldız, hükümetin başarılı çalışmalar yaptığını hiç bir zaman rehavete kapılmayacaklarını söyledi. Yıldız, muhalefetin eleştirilerine karşın doğru bildikleri yolda hedefe kilitlenmiş olarak çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Hükümetin başarılı icraatları karşısında bir şey diyemeyen muhalefeti, Türkiye ’yi bölmeye çalışan bir grupla birlikte olup onun arkasına sığınmakla suçlayan Taner Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O da yetmiyormuş gibi PKK ’ya terörist diyemeyenler, bugün Genelkurmay Başkanımıza onbaşı demeye başladılar. Değerli arkadaşlar hiçbir zaman bunu kabul etmeyiz bu anlayışın da daima karşısında olacağız. Hiçbir güvenlik gücümüzün yıpratılmasına müsaade etmeyiz. Tabi ki PKK’ya karşı mücadele yaz- kış demeden aralıksız sürecek. Onlar geri çekilmeyle değil, tamamen yok edilinceye, bu anlayış da yok edilinceye kadar bu mücadele bitmeyecek. Siyasi iktidar olarak bunu en temel politikalarımızın arasına aldık.”

Terörle mücadeleye 300 milyar lira harcandığı görüşünü savunan Bakan Yıldız, ‘’Türkiye bu kamburundan, bu yükünden nasıl bir kısım sülüklerden kurtulduysa, bu kamburundan da mutlaka kurtulacaktır. Türkiye o zaman daha da ileriye adım atacaktır" diye konuştu.

RUSYA İLE İMZALANANSANLAŞMA
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya ile imzalanan anlaşmayla karşılıklı ’projeler manzumesi’ oluşturduklarını söyledi ve bunu muhalefetin eleştirmesine tepki gösterdi. Projenin ’kazan kazan’ anlayışına dayandığını kaydeden Bakan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaklaşık 4.5-5 aydan beri uğraşıyoruz. Şimdi muhalefetten bazı arkadaşlarımız ‘Siz ne yaptınız da başkaları sevindi?’ diyor. Başkasının sevinmesi bizim üzülmemiz anlamına gelmez ki. Proje başlığı kazan kazan diye proje. Öyle bir iş yaparım ki hem o kazanır hem ban kazanırım. Şunu mu istiyorlardı, hem onlar kaybetsin, hem biz kaybedelim. Şuana kadar muhalefetin anlayışı budur. ‘İktidar kaybetsin de kim kazanırsa kazansın.’ Anlayışları bu. Bunu siyaset malzemesi olarak kullanmak doğru değil. Muhalefetin mutlaka kendine çeki düzen vermesi lazım." (dha)