Bakanlar İncirlik için imzayı attı

Bakanlar İncirlik için imzayı attı
Bakanlar İncirlik için imzayı attı
Dişişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "İncirlik Üssü'nün kullanımı için Bakanlar Kurulu'nda imzalar tamamlandı. Üs her an kullanıma açılabilir" dedi.

RADİKAL - Dişişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "İncirlik Üssü'nün kullanımı için Bakanlar Kurulu 'nda imzalar tamamlandı. Üs her an kullanıma açılabilir" dedi. Bilgiç, İncirlik üssünün kullanılması konusunda ABD ile mutabakat olduğunu ama herhangi bir yazılı anlaşmasının söz konusu olmadığını söyledi. İncirlik’in gerekli görüldüğü her an kullanılabileceğini belirten sözcü , önceliğin Suriye ’deki IŞİD hedefleri olduğunu açıkladı.

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Suriye

  ,

  Bakanlar Kurulu

  ,

  Sözcü

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/140574314057431

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şimdi tiyatronun son perdesini seyredeceğiz. - Raqasanlı

  Koalisyon uçakları Kuveyt'ten kalkıp İŞİD hedeflerini vuruyor.Havada yakıt ikmali yapılıyor.Mesafe uzun.İncirlik bütün bu zorlukları ortadan kaldırıyor.Bu durumda ABD ve koalisyon uçaklarının çok etikli vurması lazım.Etkili olması, İŞİD'in Türkiye'ye misilleme yapması demek.İŞİD misilleme yapmazsa, etkli olunmuyor demektir.Yani, çok ülkeli bir tiyatro oynandığının resmi olacak.Zaten Türkiye'nin İŞİD'e sözde bir saldırı düzenlendiğini biraz bölgeyi ve yurt içindeki olayları gözlemleyen herkes biliyor.Tiyatronun bir oyuncusu net. Bakalım ateşle oynayan AKP Hükümeti memlekete sıçramasına engel olabilcek mi?