Bakanlık teklifi giden Baykal'dan ilk açıklama

Bakanlık teklifi giden Baykal'dan ilk açıklama
Bakanlık teklifi giden Baykal'dan ilk açıklama
Bakanlık teklifi giden eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal "Parti ahlakına göre hareket edeceğim. Kapsamlı bir mektupla yanıt vereceğim" dedi. İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak da teklifi reddedeceğini açıkladı.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetinde yer alması için teklif götürdüğü eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal teklife ilişkin yaptığı açıklamada " Parti ahlakına göre  hareket edeceğim. Kapsamlı bir mektupla yanıt vereceğim. Cevabım tarihi belge niteliğinde olacak" dedi. 

Bakanlık teklifi gelen CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Radikal'e yaptığı açıklamada "Mektup elime ulaştı. Teklifi yazılı olarak reddedeceğim. Ben partimin ilkelerine bağlıyım. Partimin aldığı karara uyacağım. Kendilerine bu teklif için teşekkür ederim" dedi.

CHP'li vekillere gelen bakanlık teklifi ile ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şunları söyledi: Liderleri aşıp direk vekillere yönelenlere kapılar kapalı. Kapılar kapalı olunca zarfları kapı altından zarf atmaya çalışıyorlar. Vekil arkadaşlarımız gereken cevabı verecektir" dedi.  Bakanlık teklif mektubunda hangi bakanlık için davet edildikleri ise yazılmadığı öğrenildi.