Baro: Başbakan'dan açıklama bekliyoruz

Ankara Barosu Başkanı Semih Güner, insanların düşüncelerini örtemedikleri durumlarda, akıllarındakileri yansıtabildiklerini...

ANKARA - Ankara Barosu Başkanı Semih Güner, insanların düşüncelerini örtemedikleri durumlarda, akıllarındakileri yansıtabildiklerini, Dokunulmazlıkları Araştırma Komisyonu Başkanı Hüsrev Kutlu'nun da bunun örneği olduğunu söyledi. Milletvekilleri ya da bakanlardan Atatürk'e karşı, zaman zaman içlerinde bastıramadıkları söylemlere üzülerek rastladıklarını belirten Güner, Kutlu'nun sözlerinin de onlardan biri olduğuna inandığını söyledi.
Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in de laik hukuk düzeniyle çelişen ifadeleri olduğunu işaret eden Güner, "Devletin bir numaralı bürokratının bu söylemleri dile getirmiş olması, özellikle ülkenin yeniden yapılanma sürecine girdiği günlerde kuşkularımızı yoğunlaştırmakta" dedi. Kısa zamanda Başbakan Tayyip Erdoğan'dan açıklama beklediklerini belirten Güner, şunları söyledi:
"Devleti yönetenlerin, söylemlerin doğru olmadığını, doğru olsa bile o düşünceye katılmadıklarını dile getirmesini bekliyoruz. Yürütme farklı düşünüyorsa ve bürokrat o görüşlerde ise, görevden alınmalı."