Bartın'da HDP'ye saldırı: 2 gözaltı

Bartın'da HDP'ye saldırı: 2 gözaltı
Bartın'da HDP'ye saldırı: 2 gözaltı
Bartın'da, önceki gün açılan HDP İl Teşkilatı'na girmek isteyen bir grup gence polis engel oldu. Partinin ışıklı tabelasını kırıp, 'Termik santral yaptırmayacağız' yazılı pankartı kaldıran kalabalık, polis tarafından uzaklaştırıldı, 2 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL - Yukarı Çarşı'da 4 katlı binanın 3'üncü katında açılan HDP İl Örgütü önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, sloganlarla protestoda bulundu. Polis, parti binası önünde geniş güvenlik  önlemi alırken, grup tekbir getirip slogan attı. Bitişikte bulunan binanın çatısına çıkıp 3'üncü kattaki partinin ışıklı tabelasına kiremit atıp, sopa ile vurarak kıran 2 kişi, yine partide asılı olan, 'Termik santral yaptırmayacağız' yazılı pankartı kaldırdı. Atılan kiremitlerden birisi, aşağıdaki polis memurunun başına isabet etti. Polis, hafif yaralandı. Kalabalıktan bazı kişiler ise partiye girmek istedi. Polis, kapıda barikat kurarak buna engel oldu. Polisin müdahalesiyle uzaklaştırılan grup, kent merkezinde İstiklal Marş okuyup sloganlarla yürüdükten sonra dağıldı.

Hafif yaralanan polis, Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, tabelaya zarar veren 2 kişi gözaltına alındı. (Ayhan ACAR/BARTIN/DHA)

Polisten Demirtaş'ın evine ikinci müdahale!


  ETİKETLER:

  mars

  ,

  hdp

  ,

  Parti

  ,

  güvenlik

  ,

  kent

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/135740113574011

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU SALDIRI MI PROTESTO MU? - m.rozbilen

  Tekbir getirerek HDP binalarına, üye ve çalışanlarına saldıran gruhun yaptıkları cezasız ve takipsiz kaldığı müddetçe devamı gelecek demektir. Polis'in bu saldırganlara karşı müsamahalı davranması ve etkin bir şekilde müdahale etmemesi ayırımcılığın hangi boyutta olduğunun göstergesi. Diğer partiler'in HDP'ye saldırıları kınamaması ise cürrete davettir. Hani devlet ve onun otoritesi ile güvence şemsiyesi? Maalesef partiler biribirlerini HDP'ye yamamakla suçlayıp onun üzerinden siyaset yaparak ayırımcılığı, kin ve nefreti körüklüyorlar. Hadi MHP'yi anlıyoruz. Ona kalsa kürtler'in yeryüzünden silinmesi gerekir. Kürt bölgeleri napalm bombası yok edilmelidir. Peki diğer partilere ne oluyor? Anlaşılan onlara da MHP düşüncesinde. Sadece iyi polis kötü polisi oynuyorlar, hepsi o kadar. Ama bu adaletsizliğin, haksızlığın ve yaptıkları zulmün altında kalacaklar. Allah ayırımcı ve bölücünün belasını versin.