Barzani'yle IŞİD konuşulacak

Barzani'yle IŞİD konuşulacak
Barzani'yle IŞİD konuşulacak
Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek olan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'yle IŞİD'le mücadele ve bölgesel konuların ele alınacağı açıklandı.

RADİKAL - Dışişleri Bakanlığı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'nin Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret hakkında açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Barzani'nin 9-10 Aralık tarihlerinde Ankara'da temaslarda bulunacağı belirtilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edileceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Barzani'yle gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye'nin Irak ve IKBY ile ilişkileri, IŞİD'le mücadele ve bölgesel gelişmelerin ele alınacağı belirtildi. Dışişleri Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"IKBY Başkanı Mesud Barzani, önceden planlanmış bir ziyaret çerçevesinde 9-10 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara'da temaslarda bulunacaktır. IKBY Başkanı, ziyareti sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız tarafından kabul edilecek, ayrıca ilgili diğer yetkililerle görüşecektir. Gerçekleştirilecek görüşmelerde, Türkiye’nin Irak ve IKBY ile ilişkileri, DEAŞ’la mücadele ve bölgesel gelişmeler ele alınacaktır."
Bahar DEMİREL/DHA