'Başbakan beni hâlâ aramadı'

'Başbakan beni hâlâ aramadı'
'Başbakan beni hâlâ aramadı'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılması sonrasında Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın kendisini henüz aramadığını söyledi. Erdoğan bu sözlerin ardından 3 saat sonra Kılıçdaroğlu'nu aradı

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK’lılar tarafından kaçırılmasını değerlendirdi.
Olayı takip ettiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kaygı duyuyorum, Hüseyin Aygün'ün durumundan endişe ediyorum" dedi.

Terörün geldiği noktanın “düşündürücü” olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bunun bilinmesi, iyi tahlil edilmesi ve sorgulanması gerekir. Defalarca izlenen politikanın yanlış olduğunu, bunun çıkmaz bir yol olduğunu söyledik. Ancak CHP olarak en ağır eleştirileri biz aldık. Gelinen noktada iktidarın oturup düşünmesi ve bu yaşananları görmesi gerekir."

'BAŞBAKAN BENİ ARAMADI'
Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın hâlâ kendisini aramadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kendisinden böyle bir telefon da beklemiyorum. Duyguların tutsağı olanlar sağlıklı yönetici olamaz” diye konuştu.

'TÜRKİYE BATAKLIĞA SÜRÜKLENİYOR'
Meclis’in toplanmasına karşı çıkan Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Başbakan da sorunun ‘tek başına çözülmeyeceğini’ söylemişti. Buyurun yarın gelin, hep beraber çözelim. Suriye konusunda yanlış politika izleniyor, Türkiye bataklığa sürükleniyor” dedi.

'BİZ MECLİS'TE OLACAĞIZ'
CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletin vicdanına bırakıyoruz. Biz yarın orada olacağız, söyleyeceklerimizi söyleyeceğiz. Olağanüstü Grup Toplantısı’nda her türlü konuda fikirlerimizi açıklayacağız. Telkinle dış politika olamaz. Tüm siyasi partiler ortak bir uzlaşı içinde olmalıdır.”

BAŞBAKAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TELEFON
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin üzerinden 3 saat geçtikten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak olayı şiddetle kınadığını belirtti

Başbakan Erdoğan, güvenlik birimleri ve ilgililer tarafından olayın takip edildiğini ifade etti. (ajanslar)