Başbakan da operasyonu basından öğrendi

Başbakan da operasyonu basından öğrendi
Başbakan da operasyonu basından öğrendi
İstanbul'da bu sabah başlayan ve 3 Bakan'ın oğlunun gözaltına alındığı operasyonlardan Başbakan Erdoğan'ın haberinin olmadığı iddia edildi.

Bu sabah erken saatlerden İstanbul merkezli olarak başlayan ve aralarında Bakanlar Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler’in oğullarının da olduğu 37 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Hürriyet.com.tr’nin haberine göre soruşturmayı yürüten 3 savcı, İstanbul Başsavcısı’na haber vermeden düğmeye bastı. Büyük bir gizlilikle yürütülen soruşturmanın detayları, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’ne (UYAP) dahi girilmedi.

AK Parti'de şok: Operasyonun şifresini çözmeye çalışıyor

Ankara’dan güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, üç bakan oğlunun da adının karıştığı operasyonu, gözaltılar başladığı sırada öğrendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün gerçekleşen Türkiye-AB Geri Kabul Anlaşması ve Türkiye-AB Vize Serbestisi Diyaloğu Mutabakat Metni İmza Törenine katılmış, tören çıkışında oğlu bu sabah gözaltına alınan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'la kısa bir sohbet gerçekleştirmişti.

İÇİŞLERİ BAKANI DA BİLMİYORDU
Öte yandan operasyonun bu kadar gizli yürütülmesi, İçişleri Bakanı’nı da zor durumda bıraktı. Oğlu operasyon kapsamında gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in, polis teşkilatı kendisine bağlı olmasına rağmen polisin baskınlarıyla gerçekleşen operasyonu basından öğrendiği iddia edildi.