Başbakan Davutoğlu: 4 yanlış 1 doğruyu götürsün

Başbakan Davutoğlu: 4 yanlış 1 doğruyu götürsün
Başbakan Davutoğlu: 4 yanlış 1 doğruyu götürsün
HDP, MHP ve CHP'nin Mersin ve Adana saldırılarıyla ilgili Ak Parti'yi suçladığını ifade eden Davutoğlu, "Görüyor musunuz ittifakı. 3'ü bir arada AK Parti'yi hedef tahtasına koymaya çalışıyorlar. Güya HDP ve MHP ayrı çizgideler. Ama aynı dili kullanıyorlar. Çünkü paralel çete, akıl hocaları bunlara 'bir araya gelin, artı paralel çete, 4 yanlış 1 doğruyu götürsün' dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Zonguldak ve Düzce'de partisi tarafından düzenlenen mitingilerde konuştu. Davutoğlu'nun ilk durağı Zonguldak oldu. Konuşmasında Zonguldak'ın emeğin başşehri olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Zonguldak deyince yüzleri kömür karası ama gönülleri ak Zonguldaklılar gelir" dedi.


"GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKTIK"


Türkiye'nin 13 yıl önce IMF önünde borç dilenecek durumda olduğunu, esnafın yazar kasa kırdığını, Türkiye'nin namerde muhtaç edildiğini belirten Davutoğlu, "Onurlu emeğin temsilcileri olarak o günlere geri gitmemeye var mısınız?" diye sordu. Davutoğlu, "12 yıl önce gençlerimiz geleceğe ümitsiz bakıyordu. Bir çok gencimiz mezun olduğunda 'iş bulabilir miyim' kaygısı vardı. Her yerde işten çıkarmalar vardı. Gençlerimize sahip çıktık. Gençlerimizin istikbali için gece gündüz çalıştık. Biz geldiğimizde üniversite gençlerimizin 45 lira olan bursları şimdi 330 lira oldu. Yüksek lisans bursu 660 lira. Doktora bursu 990 lira" diye konuştu.
Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de gerginlik istemediklerini, şiddet, nefret dili istemediklerini söyledi. Davutoğlu, Türkiye'nin, kendi ayakları üstünde yükselen bir dev olmasını sağladıklarını, bir piyade tüfeği bile yapamayan Türkiye'den bugün kendi helikopterini yapan Türkiye'yi kurdukları görüşünü savundu.  Kılıçdaroğlu 'nun, "Benim hayatım başarı hikayesi, ben hesap uzmanıyım" dediğini hatırlatan Davutoğlu, "O görevi aldığında kar yapan SSK, o görevi bıraktığında 1.5 katrilyon borç yapmıştı. Şimdi hiçbir hesap yapmadan halkımıza bazı vaatler sunup, belli çevrelerden gelen telkinlerle mesajlar vermeye çalışıyor. Akıl hocası Kemal Derviş olanın işçiye dost olur mu?" dedi.


HDP'YE YÖNELİK SALDIRILAR

HDP'nin Adana ve Mersin binalarına yapılan saldırılara değinen Davutoğlu, "Bu saldırıları anında Karaman mitinginde şiddetle lanetledim. Hemen gerekli talimatları verdim. Erzurum'da ilk mitinge çıktığımda da 'Gelin bu seçimleri barış ve şenlik içinde yapalım' dedim. Ama Ağrı'da, Van'da, Siirt'te milletvekili adaylarımıza saldırılar oldu. Bir köy muhtarı öldürüldü. Bütün o bölgede şiddet ve terörü destekleyen HDP batıda barış mesajı söylemeye kalkıyor. O zaman kimse Ak Parti'ye dönük saldırılara karşı tek bir kelime etmedi. Doğan medyası sustu. Gülen ve paralel medya tahrikkarlık yaptı" diye konuştu.


ELİF GİBİ DURAN AK PARTİ


HDP, MHP ve CHP 'nin bu saldırılar konusunda Ak Parti'yi suçladığını ifade eden Davutoğlu, "Görüyor musunuz ittifakı. 3'ü bir arada AK Parti'yi hedef tahtasına koymaya çalışıyorlar. Güya HDP ve MHP ayrı çizgideler. Ama aynı dili kullanıyorlar. Çünkü paralel çete, akıl hocaları bunlara 'bir araya gelin, artı paralel çete, 4 yanlış 1 doğruyu götürsün' dedi. Doğru da Ak Parti. Elif'in partisi. Bu hesap siyasette tutmaz. Siyasette 1 doğru 4 yanlışı götürür" diye konuştu.
Davutoğlu, CHP ve HDP'nin seçim beyannamelerine aynı dili kullandığını belirtirken, "Olmayacak vaatlerin peşindeler. Bunların hepsinin ortak bir adı var. ETP. Eski Türkiye Partisi bunlar" dedi. Muhalefetin iktidar olmayı düşünmediğini ileri süren Davutoğlu, "Bunların hesabı 1990'ların Türkiye'sini geri getirmek ve yeni Türkiye'yi temsil eden Ak Parti'ye darbe vurmak. Vurabilirler mi? Biz milletle birlikte yürüyoruz" dedi.


"KARDEŞİN DAĞDA NE ARIYOR?"

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek "Bu bombayı koyan bir mesaj veriyor. Biz bu mesajı aldık. Seni Başkan yaptırmayız" dediğini belirten Davutoğlu, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımıza söylüyor. Yani Cumhurbaşkanımız veya hükümet olarak bu saldırının arkasında olduğumuzu ima ediyor. Bu müfteriye sesleniyorum. Bu provokasyonları kim yaptıysa bunun karşısında dimdik Ak Parti olarak duracağız. Ama sen Ağrı'da, Van'da, Siirt'te bizim milletvekili adaylarımıza yapılan saldırılara niye sessiz kaldın? Kardeşin dağda ne arıyor? 7 Haziran'ı şimdiden tehdit etmeye çalışıyorlar. 'Barajı aşamazsak sıkıntı doğar' diyerek. Bir ayağı dağda bir ayağı ovada siyaset olmaz. Terörle siyaset yan yana olmaz. Ama bakıyorsunuz CHP, 'HDP'lilerin seçim barajını aşmasını istiyoruz' diyor. Çünkü birbirleriyle birlikte hepsi terör bağlantılı guruplarla ilişkileri var. Ama Ak Parti'nin elinde tek bir damla kan olmadı olmayacak. Ak Parti'nin elinde tek bir nefret sözü olmadı olmayacak. Daha önce de 'muhtar yaptırmayız' dediler. Ama Başbakanımız oldu Recep Tayyip Erdoğan . Bu senin haddine değil. Kimin hangi makama geleceğine millet karar verir." Başbakan Davutoğlu, seçim sonrasında özgürlükçü sivil bir anayasa ortaya koyacaklarını, Başkanlık sistemi dahil bütün idari yapıyı tekrar ele alıp yeni Türkiye'yi inşa edeceklerini kaydetti.

Düzce'de de konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları dile getirdi:

Bunlar eski Türkiye'yi kurmak istiyorlar, yani koalisyon ülkesi. Yani bir gecede yüzde 7 bin 200'lük faizlerin ülkesi. Bir anayasa kitapçığı atıldığı için ülkenin iflas ettiği bir ülke. Onların partilerinin adı ETP, eski Türkiye partisi. Kartel medyası... Uluslararası işbirlikçileri hep beraber geliyor. Hep beraber gelseniz de Allah ve millet bizimledir. Her seçimde birini parlattılar. Önce Genç Parti'yi 2002'de. Sonra 2007'de yeni kumpaslarla yeni koalisyonlarla, 2011'de Kılıçdaroğlu'ndan Gandi çıkarmaya kalktılar. 2015'te de Demirtaş'ı parlatmaya çalışıyorlar.Ama bu medya böyle çabalar içindeyken biz sadece millete güvenerek yolumuza devam ediyoruz.