Başbakan Davutoğlu: AK Parti'nin kapıları Abdullah Gül'e her zaman açık

Başbakan Davutoğlu: AK Parti'nin kapıları Abdullah Gül'e her zaman açık
Başbakan Davutoğlu: AK Parti'nin kapıları Abdullah Gül'e her zaman açık
Hacı Bayram Vali Camii'nde kıldığı sabah namazının ardından gazetecilere konuşan Davutoğlu, Abdullah Gül'le ilgili bir soru üzerine, "Ne zaman kendileri takdir buyururlarsa her zaman AK Parti'nin kapıları açıktır" dedi.

ANKARA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile beraber Hacı Bayram Vali Camii'nde sabah namazı kıldı. Namazın ardından gazetecilere konuşan Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili bir soruya "Sayın Gül, cumhurbaşkanlığı gibi bir zaruret dolayısıyla AK Parti 'den istifa etmek durumunda kalmıştır ama her zaman manen de yaptığı katkılarla da AK Parti 'nin içinde olmuştur. Şu anda da ne zaman kendileri takdir buyururlarsa her zaman AK Parti'nin kapıları da açıktır" dedi.

Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camii'ne gitti. Davutoğlu ve beraberindekiler, sabah namazını kıldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti.

Daha sonra Ankara Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle kanser hastalarını ziyaret eden Davutoğlu, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasete dönmesine ilişkin "Sayın Gül'ün Ak Parti'ye gelişi konusunda herhangi bir ek açıklamaya dahi ihtiyaç yoktur. Sayın Gül, cumhurbaşkanlığı gibi bir zaruret dolayısıyla AK Parti'den istifa etmek durumunda kalmıştır ama her zaman manen de yaptığı katkılarla da AK Parti'nin içinde olmuştur. Şu anda da ne zaman kendileri takdir buyururlarsa her zaman AK Parti'nin kapıları da açıktır" dedi.