Başbakan Davutoğlu: Başka üç dönem yok

Başbakan Davutoğlu: Başka üç dönem yok
Başbakan Davutoğlu: Başka üç dönem yok
AK Partili milletvekilleri ve eşleriyle akşam yemeğinde biraraya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "(Üç dönemciler) diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok" dedi. Davutoğlu, 3 dönem kuralı nedeniyle milletvekilliği bitecek isimler için de parti içinde yeni bir birim oluşturacaklarını açıkladı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara ’da 24. Dönem Milletvekilleri ve eşleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Davutoğlu yemekte yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

(Üç dönemciler) diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. Bilmiyorlar ki iki dünyaya inanan insanların dönemi yoktur. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok.

'KUMPAS KURANLAR SAKİN DURMADI'

Kumpas, tuzak kuranlar 24. Dönemde sakin durmadı. 17-25 Aralık kumpasıyla partimizi bölme çabaları bu dönemde yaşandı.

Türkiye Cumhuriyetini durdurmak isteyenlerin maşalarına karşı da dimdik durdunuz.  

VEKİLLİĞİ BİTENLERE YENİ GÖREV

Özellikle kıdem bakımından çok önemli görevler üstlenmiş üç dönemi bitiren dostlarımızı, arkadaşlarımızı, parti içi özellikle de yeni milletvekillerimizin oryantasyonu da dahil olmak üzere bir anlamda iç hizmet eğitimi gibi tecrübelerinden istifade etmek üzere bir göreve davet edeceğiz. Bunun için başlı başına genel merkezde bir siyasi tecrübe aktarımı birimi oluşturmayı düşünüyoruz.