Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza yönelen her tehdit bize yönelmiştir

Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza yönelen her tehdit bize yönelmiştir
Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanımıza yönelen her tehdit bize yönelmiştir
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımıza buradan selam olsun. Ona hedef alan bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 yıllık mirası üzerinde, onun 12 yıllık başarı hikayesi üzerinde şimdi ikinci yarı başlıyor" dedi.

İSTANBUL – Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün İstanbul Avrupa Yakası'nda gerçekleştirdiği 10 ilçede 9 mitingin ardından bugün de Anadolu Yakası'nda ilçeleri gezerek 7 miting gerçekleştirecek. Başbakan Davutoğlu yoğun İstanbul mitinglerinin ikinci gününde ilk olarak Beykoz'da miting düzenledi. Beykoz mitingine Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve Ak Parti İstanbul milletvekili adayları katıldı. 

Davutoğlu konuşmasında, "Cumhurbaşkanımıza buradan selam olsun. Ona hedef alan bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 yıllık mirası üzerinde, onun 12 yıllık başarı hikayesi üzerinde, Cumhurbaşkanlığına taşıdığı miras yönünde şimdi ikinci yarı başlıyor" dedi.

‘BU DÖNEMEÇTE HEP BERABER GÖRECEĞİZ’

Davutoğlu konuşmasında 7 Haziran seçimlerinin kritik bir dönemeç olduğunu ifade ederek, "12 yıllık kazanımlarımızın devam edip etmeyeceğini bu dönemeçte hep beraber göreceğiz. Onun için meydanlardayız" diye konuştu.

Davutoğlu, "Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi baktılar, tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar. Tek tek iktidar iddiasında bulunamıyorlar. Üçü birden toplandı. Hep beraber arkalarında ki paralelcilerle, Kandil'de, DHKPC ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin hesabını toptan görür müyüz? Hepsine birden bir ders verir miyiz? HDP Eş Başkanı buralara gelip özgürlükçülükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti, halkı tehdit ediyor. 7 Haziran'da eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış, kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız?"

‘HDP'LİLER MİLLETİN KARARINI BEKLEMEDEN TEHDİTLER SAVURUYORLAR’

"2002'den bu yana her türlü tuzağı kurdular. Kurucu genel başkanımız, kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ı siyaset yasaklısı yaptılar" ifadesini kullanan Başbakan Davutoğlu şunları kaydetti:

"Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra 2007'de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki o zaman 12 Mart'ta olduğu gibi Başbakan şapkasını alır gider. Ama bu sefer Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan, dimdik durdu mu? Ak Parti bu muhtıralara karşı çelikten bir duvar oldu mu? Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra partimizi kapatmak istediler. Peki, AK Parti'yi kapatabildiler mi? Biz bu eylemler karşısında her hangi bir kanun dışı fiile girdik mi? Bekledik Anayasa Mahkemesi kararını. Şimdi HDP'liler milletin huzurunda, milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere boş bırakır mıyız?

Baktılar olmuyor, Gezicileri, Vandalları meydana çıkarttılar. 2013 Mayısı'nda 2 sene önce bütün İstanbul'da anarşi çıkarıp, şiddet, terör estirdiler. Peki biz teslim olduk mu? Bizi yolumuzdan çevirebildiler mi? Sonra bunlarda olmayınca 17-25 Aralıkta paralel çeteyi devreye soktular. Pensilvanya'dan Türkiye 'yi idare etmeye kalkanlara bu meydanları bıraktık mı?

Şimdi son şansları olarak hepsi toplanıp bir araya gelmiş. Ak Parti'ye meydan okuyorlar. İşte burası Beykoz Meydanı, işte burası er meydanı, burası siyaset meydanı. Biz 7 düvele boyun eğmemişiz, bu altılı çeteye meydanı bırakır mıyız? Biz karşımıza çıkan uluslararası lobi merkezlerine, tehditlere boyun eğmemişiz, bunlardan çekinir miyiz?"

‘KEMAL ŞU ANDA HAYAL KURMAKLA MEŞGUL’

Davutoğlu son olarak, "Kemal şu anda hayal kurmakla meşgul. Vakti olursa hayal oyunlarını bırakıp gelir buraya" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu Beykoz'daki mitingin ardından Ataşehir'e geçti.

(Gülseli KENARLI - Özgür ARSLAN / DHA)