Başbakan Davutoğlu: Danışmanlarımdan biri Roman olacak

Başbakan Davutoğlu: Danışmanlarımdan biri Roman olacak
Başbakan Davutoğlu: Danışmanlarımdan biri Roman olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuya alınacak 120 bin işçi içinden 5 bin kişilik Roman kontenjanı ayıracaklarını, ayrıca bir danışmanının Roman olacağını söyledi. Davutoğlu, Avrupa'dan sınırdışı edilen Romanları da Türkiye'ye çağırdı.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe’de Roman temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda konuştu. Romanlara yönelik çeşitli vaatlerde bulunan Başbakan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLESİN

Biz sahip çıktıktan sonra birçok parti Roman kardeşlerimize sahip çıkmaya başladı. CHP , tek parti döneminde çıkan iskan kanunu dolayısıyla romanlardan özür dilesin. Mesele onların listelere girmesi değil önce onların gönlüne girmek.

BİR ROMAN KARDEŞİMİZİ DANIŞMAN YAPACAĞIM

Askerliğini onurla yapan, askerlik yapmayana kız vermeyen Romanlar bu ülkede nasıl ikinci sınıf vatandaş olabilir? Hiç kimse Roman vatandaşlara tepeden bakamayacak. Bir Roman kardeşimizi kendime danışman olarak alacağım.

ROMANLARA DAVET

Avrupa 'da şu anda en önemli konulardan biri Roman vatandaşlar. Fransa'da nasıl muamele gördüklerini, Sarkozy döneminde sınır dışı edildiklerini biliyorsunuz. Şunu söyleyeyim Avrupa'da sınır dışı edilen her Roman'a Türkiye Cumhuriyeti Devleti sahip çıkacak

120 BİN İŞÇİNİN 5 BİNİ ROMAN KONTENJANINA

Alacağımız 120 bin işçinin 5 bin kişilik kontenjanını Roman kardeşlerimize ayırıyoruz.

BELEDİYELERE POZİTİF AYRIMCILIK GENELGESİ

Eğitim konusunda gerekli adımları atacağız. Ak Partili bütün belediyelere Roman kardeşlerimize pozitif ayrımcılık için genelge göndereceğim.

Roman kültürünü sanatını geliştirmek için beraber çalışma yürüteceğiz. Romanların daha romanı yazılmadı.


  http://www.radikal.com.tr/133918013391806

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  5bin işçi nasıl alınacak? - alielif7

  Romanları severiz , iş sahibi olsunlar ,fakat bu yasal olarak nasıl olacak.Sınav sırasında Romanız diye bir işaret mi koyacaklar? Kürtlere kaç kontenjan ,Lazlar kaç kişi ?Yasal olarak mümkün değil gibi .Ya da mümkün mü ?

  Sulukule projesi Romanlara yaradı... - Cousteau

  Olayı pekçoğu gibi sizde yanlış algılamışsınız. Sulukule'nin en kazançlısı Romanlar oldu, Asıl zarar görenler orada evi yıkılan mülk sahipleri (Roman oranı %17) Kiracı olan romanlara ise hakları olmadığı halde TOKİ ev verdi, onu da satıp göbek havasında yediler. Şimdide yeni evlerden istiyorlar, tazminat davaları açıp hukuku boş yere meşgul ediyorlar. En büyük avantajları Roman olmak, haksızsın, hırsızsın ama olsun Roman'sın ya hep haklısın. Demiş ya sanatçı, illede Roman olsun ister çamurdan olsun.

  Bu arada Sulukule? - mustiist

  Sulukule'de Romanlar'ı yerlerinden kim etti?

  KOPYACILARRRRRRRR - boran47

  13 yıldır iktidarda ol roman kurultayları yap bir iki göbek attır romanlar için hiç bir şey yapma CHP roman adayı listeye alınca bir anda aklına romanlar gelsin aynen emekliler gibi aklı başında bir insan sormazmı 13 senedir elinizi tutanmı vardıda şimdi bir çok kesimi hatırlamaya başladınız

  SN ROMANLAR - user1059152

  oyuna gelmeyin, oyunuzu aldıktan sonra sizi hatırlamayacaklar

  Kanmayı - sarabi

  Sakın gelmeyin, buradakileri evlerinden, yerlerinden ettiler, canınıza okurlar, çadırlarda yaşarsınız, dilencilik yapmak zorunda kalırsınız perişan olursunuz. (Bkz. Sulukule)