Başbakan Davutoğlu: Demirtaş'a sesleniyorum, tuzakları yerle bir edeceğiz

Başbakan Davutoğlu: Demirtaş'a sesleniyorum, tuzakları yerle bir edeceğiz
Başbakan Davutoğlu: Demirtaş'a sesleniyorum, tuzakları yerle bir edeceğiz
Ağrı'daki çatışma nedeniyle HDP'yi eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Buradan Demirtaş'a sesleniyorum. Hani bukalemun siyaseti gibi, Doğu'da teröre sessiz kalan Demirtaş'a sesleniyorum; eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer bir projeyseniz, sizler ve arkanızdakiler bilsinler ki AK Parti bütün bu tuzakları projeleri yerle bir edecektir" dedi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

Hain bir saldırıda yaralanan gazilerimizi GATA’da ziyaret ettim. Onların selamını size getirdim. Onlar diyor ki hiç merak etmesinler. Bizler geleceğe yürüme iradesini ortaya koyarken, dün Ağrı’da teröristler askerlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açtılar. Bu tuzakları biz çok gördük. Savcımızın öldürülmesiyle, askerlerimize saldırıyla, sadece savcımız yada askerlerimiz değil bu ülkenin geleceği. Sizlerin geleceğiniz. Bu saldırılarla Türk demokrasisi ve sandık hedef edinilmiştir.

Buradan Demirtaş’a sesleniyorum. Hani bukalemun siyaseti gibi, doğu’da teröre sessiz kalan Demirtaş’a sesleniyorum eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer bir projeyseniz, sizler ve arkanızdakiler bilsinler ki AK Parti bütün bu tuzakları projeleri yerle bir edecektir.

Demirtaş teröristlere karşı çıkmaktansa Genelkurmay’ı eleştiriyor. Evet Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur.

Sabah ziyaret ettiğim gibi, bu ordunun içinde Yozgatlı da, Diyarbakırlı da, Mersinli de, Gaziantepli de vardır. Demirtaş bilsin ki TSK milli bir ordu olduğu için Türkiye Cumhuriyeti’ni de bu ülkenin geleceğini de koruyacaktır. Bilsin ki TSK demokratik bir devletin ordusudur. Dolayısıyla siyasi irade ne diyorsa TSK demokrasinin organı ve unsuru olan TSK o emre itaat eder.

Bugün biz yarın kim milli iradeden güç alarak iktidar olmuşsa TSK o iktidara saygı gösterir, milli iradeye saygı gösterir.

' KILIÇDAROĞLU HER ŞEYİ GEÇ YAPIYOR'

Biz yaşamaya ve yaşatmaya geldik. Demirtaş teröristlere karşı çıkamazken, Kılıçdaroğlu da Kartal’da alkışlama çağrısı yaptı. Bu kılıçdaroğlu her şeyi geç yapıyor. 13 yıldır dünya Türkiye’yi alkışlıyor. Kılıçdaroğlu’nun tahrikleri de Demirtaş’ın planları da milli iradeyi akamete uğratamayacaktır.

Hocanız olarak şunu söylüyorum. Hiçbir zaman makam peşinde değil dava peşinde olun. Dava peşinde olanlar tarih yazarlar. İşte bakınız hepsini minnetle anıyorum. Bu salonda da aralarında onlardan güzel temsilcileri var. AK Parti, üç dönem kuralını ilk defa işletti. Ve gerçek dava adamları olan büyükleriniz üç dönem milletvekilliğini tamamlayan büyükleriniz onurla bu görevlerini milletvekillerine devrediyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. bir ahlak abidesi olan tek bir fire vermeden üç dönem bu bayrağı taşıyan bütün büyüklerimize teşekkür ediyorum.”


  http://www.radikal.com.tr/133420113342017

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEN DE SİZE SESLENİYORUM - bikesali

  Ben de size sesleniyorum Sayın Başbakan,Bingöl'de öldürülen güvenlikçiler için adam infaz ettiniz;sonra,suçlular cezalandırıldı,deyip yargısız infazı savundunuz.Ortaya çıktı ki güvenlik görevlilerine ateş eden onlar değilmiş;dönüp özür dileme gereği duymadınız.Şimdi bu olayda kimi nasıl inandıracaksınız?BİRİLERİNİ KURŞUNA DİZMEK size ne kadar doğal geliyor?Bekliyorum sayın başbakan,Bingöl le ilgili bir açıklama,bir özür borçlusunuz.

  sakat düşünce hasta çoçuk - laleş_zerdeşt

  ondan şüpemiz yok ey devlet erkanı,cumhurriyetin kuruluşundan bu yana farklı olanları: sivas ta alevileri,diyabakır da kürleri,karsta ermeni,leri tarumar ettiniz

  huzur istiyoruz - user1059152

  kardeşçe yaşama konusunda samimi iseniz adaleti sağlayın

  Acaba kim kuruyor bu tuzakları... - citizen

  Yükselişe geçen HDP nin önünü kesmek için Ya o tuzağı siz kuruyorsanız bay Davutoğlu....?

  - sofronitsky

  Bunların ''dava'' dedikleri şey iyice Erdoğan'ı ihya davasına dönüştü. Hala dava diyorlarsa bir de geride bıraktıkları yol arkadaşlarını ikna etsinler önce.

  Ya siz Başbakan? - ron

  insanların aklıyla dalga geçiyorlar yeminle... Her yönüyle açık ve net bir durumdan nasıl da HDP'ye eleştiri çıkarabiliyorlar anlamak çok zor. Bu nasıl bir ruh halidir.siyaset yapmak için başkasının evini ateşe vermeye gerek yok. Gerçek siyasetçilik bu değildir.

  PROJE - drhil

  Asıl projenin sen olduğunu dünya alem biliyor. Bir sen bilmiyorsun.