Başbakan Davutoğlu Konya'da hemşerilerine hitap etti

Başbakan Davutoğlu Konya'da hemşerilerine hitap etti
Başbakan Davutoğlu Konya'da hemşerilerine hitap etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu memleketi Konya'da hemşerilerine hitap etti.

RADİKAL - Bizim inancımızda kültürümüzde komşular kardeşten azizdir. Siz bize lazımsınız. Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer bizim değil bu zafer milletimizindir.

Kusura bakmayın sizlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz. Büyük meydanda Hazreti Mevlana’nın huzuruna gideceğiz. Ankara’da on binlerce kardeşimiz soğukta bekliyor. Sizlerle teker teker kucaklaşacağım. En zor zamanlarda yanınızdayız diye haykırdığınız için Allah sizden razı olsun.

Bugün demokrasimizin milletimizin zafer günü. Hepinizden Allah razı olsun. Aziz komşularım daha yolun başındayız. Sizlerle birlikte nice yollar kat edeceğiz. Allah bizi sadece bu dünyada değil güzel amellerle ahirette de komşu eylesin inşallah. Allah utandırmasın. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. Zafer millete aittir. Allah bizi milletimizin huzuruna her zaman vakarla çıkarsın. Bugün de tek duamız Allah utandırmasın demek olacak.

İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler verip, 2019’da tekrar huzurunuzda olacağız.

Diğer kardeşlerinizle buluşmak için hayırlı geceler diliyorum.  

MEVLANA MEYDANI'NDA DA KONUŞTU

Davutoğlu ardından Mevlana Meydanı'nda toplanan kalabalığa hitap etti.

Başbakan Davutoğlu Mevlana Meydanı'nda yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

"Şu tertemiz tarlaya sevginde başka tohum ekmeyiz biz. Bu gece bir sevgi tohumu ekme gecesidir. Bu millet tertemiz bir topraktır. Biz nihai neticeyi almadan milletimizin huzuruna çıkmak istemedik. Biz erken sevinenlerden değiliz."

"Türkiye arkamızdaysa her zaman dimdik olacağız. Ülkemizin her köşesindeki yoldaşlarıma, dava arkadaşlarıma sesleniyorum; 7 Haziran'da başınızı önünüze eğmenizi isteyenler oldu. Bu günleri gösteren Rabbimize hamdolsun. Ak Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, kararlıdır. Bugün hiçbir tahrike kapılmayacaksınız."