Başbakan Davutoğlu: Sanki olağanüstü bir durum varmış gibi...

Başbakan Davutoğlu: Sanki olağanüstü bir durum varmış gibi...
Başbakan Davutoğlu: Sanki olağanüstü bir durum varmış gibi...
Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin kongresinde delegelere seslendi: "Türkiye'de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi, kriz çıkarmaya çalışanlara karşı Türkiye'nin her yerden Ankara'ya aktınız."

RADİKAL - AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 5. kongresinde konuştu. Davutoğlu Ankara Arena'daki kongreye girdiği anda, salonun ışıkları karartıldı.
Davutoğlu ve eşi Sare Hanım, salona partililerin cep telefonlarının ışıkları eşliğinde girdiler.

AK Parti 5. Olağan Kongresi başladı


Hürriyet gazetesinin haberine göre, Konya Milletvekili de olan Davutoğlu, salona girerken "Mevlana'nın, Şems'in diyarından" sözleriyle takdim edildi. Davutoğlu çiftinin salona girdiği anda kürsüden de Nurullah Genç'in, "Uyan artık yiğidim" şiirinden dizeler okundu:

"Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır..."

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Ak yüreklerini Türkiye’nin yürekleriyle buluşturan dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Bir tek şeyi söylemek için geldiniz, biz biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye’yiz.

Siz ki bu zor zamanda Türkiye’de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi, kriz çıkarmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin her yerden Ankara’ya aktınız.
Anadolu’dan Rumeli’ye giden atalarınız gibi, büyük fethe yürüyen dedeleriniz gibi geldiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Böyle zor zamanlarda ak bayrağı, al bayrağı yüceltmekten gurur duyuyoruz.

Varlığınızla varlığımız pekiştirdiniz. Allah sesimizi gür eylesin, bastığımız toprağı kadim eylesin.

Vatanın birliği için hiç korkmadan cesaretle şer odaklarına, terör odakların yürüyen yiğitler gibi o emanetlere güç vermeye geldiniz. 7 Haziran sonrası çok kriz çıkarılmaya çalışıldı. Bir anda PKK ’sı, DEAŞ’I dışardaki odaklarla birlikte düğmeye bastılar ve Ak Parti’nin kazanımlarını yerle bir etmek için harekete geçtiler.
AK Parti 1 Kasım’da zafer için harekete geçiyor. AK Parti kadroları istikbal için, huzur için yürüyor. 7 Haziran’dan sonra yaşananları gördük.

Kimlerin ülkeyi parçalamak için harekete geçtiğini gördü bu Türkiye. Bu millet kimlerin iktidardan kaçtığını gördü. Biz dik durduk cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  gibi hep dik durduk. En zor şartlarda bile millet gür bir ses istediğinde işte buradayız, işte sesimiz dedik.

Şimdi sizler bu mevcudiyetle buradayız diyorsunuz. 1 Kasım’da AK Parti bayrağını dikiyor muyuz. Şehitlerim emanetlerini ayakta tutacak mıyız.
Bu gençler onurlu bir gelecek sağlayacak mıyız. Sefere hazır mısınız? Menzili görüyor musunuz? 1 Kasım’da hep beraber milli irade diyecek miyiz.
İşte AK Yürekler millet yürek istediğinde yüreğini ortaya koyar. Seferimiz hayırlı menzilimiz yakın olsun.

Allah’a emanet olun. İçeride kardeşlerimiz bekliyor. Allah yar ve yardımcımız olsun.

 


  http://www.radikal.com.tr/143280314328039

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  üsküdardan oyanni lo kimin yurdu - hale

  acaba bunların 'Türkiye' dedikleri yer neresi ki? sarayın sınırlarının dışındakileri göremiyorlar herhalde

  Ne? - Gılgameş

  Ne kadar yakışıklısınız ve memlekete yakışmıyorsunuz. Nasıl oluyor da sanki olağanüstü bir durum varmış diyebiliyorsunuz. Eee, partinizden çıkma C.B. 400 milletvekili verseydiniz bunlar olmadı diyebiliryorsa bu da normal. Oysa memleketi yıkılma noktasına getirdiniz. Sizi gerekli olduğunda yurt dışına götürecek uçağın yakıt deposu doludur eminim. O planın öncelikler sıralamanızdaki yeri ne acaba? Yazdığım bu saçmalıkların saçmalık derecesi sizin söylediklerinizden çok daha az emin olun. Zaman bunu gösterecek.

  sakın nedir diye takılıp kalmayın - genco940

  Ak Yürek, Ak Ciğer gibi Kedilerin rağbet ettiği bir uzuvdur. Genelde siyasilerin sofralarını süslerler.

  Tam bir senaryo - genco940

  ışıkları söndürüyorsun, cep telefonlarının kiler devreye giriyor. Duvardaki slogan Yakın ışıkları Türkiye Aydınlansın. Cizre de elektrikleri kesiyorsun, sular akmıyor, cep telefonları ve diğer iletişim araçları çalışmıyor. Kimin kurşunu kimin kafasına belli değil, ölenler buz dolabına, yaralılara doktor, hemşire yok. 8 gün keyfi saraylar da konutlarda sonra lütfedip kaldırıyorsun. Operasyon sona erdi diye. Ağan söylemişti zaten mücadele bundan sonra başka türlü olacak diye. Seçime kaç gün kaldı biliyorsun, biraz ihtiyatlı ol küçük bir oksijen tüpü al yanına sandıkta boğulma, geri kalanını sonra hallederiz.

  Pembe gözlük - Ahmetsezer

  Başbakan acaba ülkeyi sadece havuz medyasının pembe gözlüğünden mi izliyor. Değilse bu nasıl bir aymazlıktır; halkın aklı ile alay etmektir. Ülke kan gölüne dönmüş, 120 bin nüfuslu bir şehir 9 gün kuşatma altında tutulmuş, ülke daha seçimin yorğunluğunu atamadan yeni bir seçime gidiyor; milli iradeyi yansıtan bir hükümet bile yok iken olağan üstü bir durum yok demeye getiriyor. O zaman Davutoğlu'na göre olagan üstü durum nasul olur, bilmek dahi istemiyorum.

  hoca efendi - genco940

  olağan üstü halleri olağan kabul ederseniz söylenen tabii ki doğrudur. Mesele görmek ve düşünebilmekten geçer, gel gör ki nerede o kabiliyet hele ki tepenizde bir hayaletin varlığını hissediyor iseniz. Ve de muhafazakar denilen bir zümre hala neyin ne olduğunun farkında bile değil, diğer bir tabirle aşağı tükürseler bir türlü, yukarı tükürseler iki türlü, yutsalar da yutulmuyor.

  yok - user383887

  Genel başkanı bu diyen AKP den artık hayır yok. 1 kasımda SANDIĞA gömmeden başka kurtuluş yok