Başbakan Davutoğlu: Taşeron ama telefonu var!

Başbakan Davutoğlu: Taşeron ama telefonu var!
Başbakan Davutoğlu: Taşeron ama telefonu var!
Sabah altıdan gece saatlerine kadar taşeron olarak çalıştığını söyleyen işçiye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtı, 'Taşeron ama telefonu var' oldu.

RADİKAL -  İzmir 'de, Soydaş ve Akraba Toplulukları Milletvekilleri ile bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu Balkan zirvesinin ardından Başbakanlık Ofisi'nden çıkarak Kordon'da gezdi.
İzmir Valisi Mustafa Toprak, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve adayların eşlik ettiği Davutoğlu, beraberindekilerle birlikte Saat Kulesi'nde basın mensuplarına poz verdi. Bu sırada taşeron işçi olarak çalışan Mehmet Halim Barış, korumaların engellemelerine rağmen Başbakan Davutoğlu ile konuşmayı başardı. Barış, taşeron işçilerle ilgili yasayı sordu. Başbakan Davutoğlu, taşeron işçi sorunu ile ilgileneceklerini belirtti. “Ben askeriyeden (asgari ücret) çalışan bir işçiyim. Sabah altıda çıkıyorum, bu saatte evime dönüyorum. Üç tane çocuğum okuyor, biri lisede son sınıfta” diyen ve taşeronda çalıştığını belirten işçinin sözünü kesen Davutoğlu, “İnşallah taşeronu çözeceğiz” karşılığını verdi.
Başbakan, çocuklarının kaç yaşında olduğunu sorduğu işçinin büyük oğluyla telefonda konuşmak istedi.
Taşeron işçinin, “Öyle bir sevinecek ki” diyerek cebinden telefonunu çıkarması üzerine Davutoğlu kameralara dönerek, “Taşeron ama telefonu var” dedi.
Cep telefonunun 150 lira değerinde olduğunu söyleyen işçiye Davutoğlu’nun yanıtı, “Güzel, kaç liralık olursa olsun” oluyor. (Mehmet CANDAN/İZMİR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/144850214485025

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Telefonun bile var - Selimserincan

  Sen ne bakıyorsun bizim deveyi hamuduyla yuttuğumuza. Sen yediğine içtiğine ve nefes aldığına şükret vatandaş. Hem bak senin telefonun bile var. Daha ne istiyorsun bilmem ki.

  demek ki - user818105

  neymiş: taşeron insan değilmiş! bu devirde telefon dahi onun için "kaç liralık olursa olsun" bir lüks, kullanmaması gereken bir cihazmış!

  dogru demis - kocero 21

  bir isciye bir telefonu cok görüyor sn basbakan, ama hakli verdikleri asgari ücretle nasil oluyorda telefon alabiliyorsun demek istemis. ac kalmak zorundasiniz.

  FAKİR HALKIN ARASINA BU KIYAFETLE Mİ GİRİLİR ? - ARAGORA

  Davutoğlu'nun eşinin üstündeki kıyafete bir bakar mısınız ? Altın simli kumaştan mantonun giyileceği yer mi orası?Bu kıyafetler özel davetlerde ve özel ziyaretlerde giyilir..Olmuş mu yani sn.bayan Davutoğlu ,bu kıyafet şimdi ?Adamın elindeki üç kuruşluk telefona laf çakıyorsun,eşinin kıyafetini görmüyorsun..

  BU BAŞBAKANIN DÜNYADAN HABERİ VAR MI ? - ARAGORA

  İşçi ne soruyor o neye takılmış?Arkadaş; bu devirde basit bir telefonu herkes alabilir..50 tl ye telefon var..Konuyu saptırıp ille de espri patlatmak şart mı ?