Başbakan Davutoğlu: Terörle mücadele silahlar gömülünceye kadar sürecek

Başbakan Davutoğlu: Terörle mücadele silahlar gömülünceye kadar sürecek
Başbakan Davutoğlu: Terörle mücadele silahlar gömülünceye kadar sürecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu Yenikapı'da düzenlenen AK Parti mitinginde HDP ve MHP'yi eleştirdi. Davutoğlu, terörle mücadelenin 'silahlar gömülünceye kadar süreceğini' söyledi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul mitinginde HDP'ye yüklendi. Davutoğlu, ''Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz'' dedi. Başbakan Davutoğlu, "terörle mücadelenin de silahlar gömülünceye kadar süreceğini" söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yenikapı'da düzenlenen "Büyük İstanbul Mitingi"nde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından önce çıkan satır başları şöyle:

''80 yılda yapılmayanı 10 yılda yapan bu hükümete yolsuzluk iftirası attılar. Beddualarla, montaj kasetlerle bu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. Ey İstanbul bütün bu hainlere 1 Kasım'da hadlerini bildirmeye var mısınız? Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz.

''TERÖRDEN BARIŞ GÜVERCİNİ OLUR MU?''

Ellerindeki medya gücünü kullanıp bunlar 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu?

''KENDİLERİNDEN OLMAYANA YAŞAM HAKKI TANIMIYORLAR''

Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar.

''KARŞIMIZA GELENLERİ BİR RÜZGAR GİBİ ESİP GEÇECEĞİZ''

Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?

Bu milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenleri, mutlaka adalete teslim edeceğiz. Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek.

''BAHÇELİ'YE BİRİNİN 'EVET' DEMEYİ ÖĞRETMESİ LAZIM''

Bahçeli'ye birinin 'evet' demeyi öğretmesi lazım da hangi dilde öğreteceğiz bilemiyorum. Milletin dilini kaybeden 'evet' diyebilir mi millete?''

YENİKAPI'DAKİ HAZIRLIKLARDAN NOTLAR

Miting alanı içinde ve çevresinde toplam 550 sağlık personeli görev yapacak. Miting alanı çevresinde 56 adet kara ambülansı, 1 adet deniz ambulansı ve bir adet helikopter ambulans hazır bulunacak. 112 adet vinç ve sepetli aracın kullanıldığı miting alanı çevresi bayraklarla donatıldı. Vinçlerin tuttuğu dev pankartlara AK Partiİstanbul Milletvekili adaylarının fotoğrafları asıldı.

20 KAMERALI YAYIN

Güvenlik amacıyla alanın çeşitli noktalarında sürekli kayıt yapan kameraların bulunduğu platformlar oluşturuldu. Mitingin canlı yayını için de toplam 20 kameradan oluşan reji kuruldu.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Mitinge girişler, 6 ayrı noktadan gerçekleştiriliyor.Bu noktalarda 115 adet metal dedektütörlü kapı kuruldu. 10 adet X-Ray cihazıda polislerin kullanımına sunuldu. 220 seyyar tuvaletin kurulduğu miting alanında mescit, abdesthaneler de kuruldu. Miting katılımcılarının ulaşımı için de toplam 7200 otobüs, 140 gemi ve tekne görev yapacak.