Başbakan Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır

Başbakan Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır
Başbakan Davutoğlu: Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun mesajımız açıktır
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bayırbucak Türkmenlerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun, ister Suriye rejimi, ister terör örgütleri, isterse dışarıdan müdahale eden unsurlara mesajımız açıktır" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden gelen öğretmenlere Çankaya Köşkü'nde yemek verdi. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada düşürülen Rus uçağı hakkında açıklama yaptı.

Davutoğlu, düşürülen Rus uçağına ilişkin şunları söyledi: "Sınırlarımızın güvenliği, ülkemizin bu ateş çemberi içinde bekası, vatandaşlarımızın hayatı ve izzeti söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapacağımızı ve her türlü tedbiri alacağımızı da cümle alemin bilmesini isteriz. Bugün Türk hava sahasını ihlal eden uçaklara dönük olarak silahlı kuvvetlerimizin anında gösterdiği tepkiyi de bu çerçevede ele almak lazım. Biz hiçbir şekilde herhangi bir ülkenin toprağında gözü olan bir yaklaşımı benimsemiyoruz. Ama herkesin de bilmesi lazım ki defaatle uyarılara rağmen, geçen pazar günü Çankaya'da yaptığımız güvenlik zirvesinde bir kez daha teyit etmemize rağmen hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir. Buradan da bütün dünyaya uluslararası kamuoyuna şu çağrıda bulunuyorum. Gelin Suriye'deki ateşi söndürelim. Bunun yerine Bayırbucak Türkmenlerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere ateş yağdıran kim olursa olsun, ister Suriye rejimi, ister terör örgütleri, isterse dışardan müdahale eden unsurlara mesajımız açıktır. Suriye halkı barış ve onur içinde yaşama hakkına sahiptir. Kim olursa olsun Suriye halkı bizim dostumuzdur. Ülkemizin demokrasisini, huzurunu teminat altına almak için ne gerekiyorsa yapacağımızdan bütün dünyanın haberdar ve emin olması lazım." 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/147919814791983

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1140185

  Erdoğancilar alın size yeni bir bela tutugunuz parti arab hayranı ve şimdi rusyayla durduk yere düşman olduk.bakin abd ab nasıl bizi bıraktı sizin kendi aranızda dedi çıktılar.

  Tanrım! - Gılgameş

  Sen bizi bu insanlardan koru! Nasıl da YALAN söyleyebiliyorsunuz? Ancak Rusya konusunda Batı'nın aldığı dersler size ders olmamış ki böyle fütursuzca konuşuyorsunuz. AKP batarken Türkiye'yi de batırmaya niyetli anlaşılan!

  Putin'in sözleri - Gılgameş

  Putin teröristlere destek verenler dedi. Sizin hakkınızda Sayın Başbakan.