Başbakan Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi

Başbakan Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi
Başbakan Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi sona erdi
AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaklaşık 4.5 saat süren Başbakanlık Konutu'naki kritik zirve sona erdi.

RADİKAL - Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimden 63 gün sonra, Başbakanlık Konutu'nda bir araya geldi.

Toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da katıldı. Yaklaşık 4.5 saat süren kritik koalisyon zirvesi saat 22.20 sıralarında bitti.

5 FARKLI OTURUM DA 35 SAATLİK GÖRÜŞME

Başbakan Davutoğlu’nun seçimden 36 gün sonra CHP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile biraraya gelmesiyle başlayan koalisyon görüşmeleri süreci, iki parti heyetinin 5 farklı oturumda 35 saat süren “İstikşafi” görüşmeleri ile devam etmişti.MÖNÜDE BAMYA ÇORBASI, IZGARA ÇEŞİTLERİ

Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir süre görüşen iki lider, ardından yemeğe geçti. Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun görüşmelere yemekte devam ettiği de belirtildi. Yemek mönüsünde, bamya çorbası, zeytin yağlı tabağı, ızgara çeşitleri, salata, kek, çay ve kahvenin bulunduğu öğrenildi.

Yemekte, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da yer aldı.