Başbakan Davutoğlu'ndan 'Ankara' açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan 'Ankara' açıklaması
Başbakan Davutoğlu'ndan 'Ankara' açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 99 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara'daki patlamaya ilişkin 10 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara ’daki terör saldırısıyla ilgili olarak dün gözaltına alınan 2 kişinin ardından 10 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu.

İşte TGRT Haber kanalının canlı yayınına katılan Davutoğlu’nun sözlerinden satır başları:

Dün akşam da ifade ettim bu tür konularda çok dikkatli adımlar atmak ve olayın arkasındaki aktörlere kadar uzanan bir soruşturma yürütmek gerekiyor.

İlk iz olarak DEAŞ faktörü itibariyle olağan şüpheli itibarıyla üzerinde durulan bir örgüt olarak ilişkiler ağını ortaya çıkarmaya başladık. Sadece intihar bombacılarının kimliği değil kimlerle birliği yaptıkları.

İkinci iz olarak Tweet hesapları üzerinden. Burada da bombalama öncesinde bazı aktörlerin ön hazırlık olarak yürüttükleri çalışmalar var. Burada da önemli bir noktaya gelindi.

Dün ve bugün bu iki izi sürerek 10 ek tutuklama yapıldı. 10 gözaltı daha var. Soruşturmalar derinleştirilerek devam ediyor.

  http://www.radikal.com.tr/145224914522491

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Stratejik barbarlik - user1134015

  Davutoglu´nun er korktugu sey ISID`in yenilmesi, bu nedenle yapmayacaklari bir sey yok.Dikkat edilirse, Suriye´de ISID´e yapilmasi planlanan her hamleyle baglantili olarak Türkiye´dedevlet konrolünde barbarca katliamlar yapiliyor ve üstü inanilmaz komlo teorileriyle kapatilmaya calisiliyor. Amacin asil failleri bulmak ve böylece gelecek katliamlari engelemek olmadigi acik.