Başbakan Davutoğlu'ndan canlı bomba açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan canlı bomba açıklaması
Başbakan Davutoğlu'ndan canlı bomba açıklaması
Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet'teki polise yönelik canlı bomba saldırısına ilişkin "Polislerimizin hemen konuya müdahil olmaları neticesinde daha fazla zaiyatın önüne geçilmiş oldu." dedi.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sultanahmet'te 1 polisin şehit olduğu canlı bomba saldırısına ilişkin "Şehit polisimize Allah'tan rahmet diliyorum. Saldırganın örgüt bağlantısı araştırılıyor. Özellikle İstanbul 'da merkezi bir konumda söz konusu olan bu saldırı çerçevesinde en geniş, en detaylı araştırmalar yapılıp, örgüt bağlantısı tespit edildiğinde, daha ileri aşamalarda gereken adımlar da atılacaktır. Ayrıca polislerimiz tarafından 2 ayrı bomba da tesirsiz hale getirildi" dedi.

Davutoğlu, "Polislerimizin hemen konuya müdahil olmaları neticesinde daha fazla zaiyatın önüne geçilmiş oldu. Kahraman emniyet görevlilerimiz kendilerini feda etme pahasına bu saldırının daha büyük bir zaiyatla neticelenmesini engellemiş oldular. İki bomba da etkisiz hale getirildi. En geniş çaplı araştırmanın yürütülmesi talimatını verdik" ifadelerini kullandı.