Başbakan Davutoğlu'nun dili sürçtü

Başbakan Davutoğlu'nun dili sürçtü
Başbakan Davutoğlu'nun dili sürçtü
CHP'yi Gülen Cemaati ile birlikte hareket etmekle suçladığı konuşmasında dili sürçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pensilvanya yerine Philadelphia dedi. Davutoğlu, CHP'lilere, "Partinize sahip çıkın. Gerçek cumhuriyetçilik mecliste konuşmaktır. Philadelphia ile paralel konuşmak değildir" diye seslendi.

RADİKAL - AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun İç Güvenlik Paketi’yle ilgili sözlerini anımsatan Davutoğlu, CHP ile Gülen Cemaati’nin aynı yerden talimat aldığını iddia eti.

Konuşmasında dili sürçen Davutoğlu, Pensilvanya yerine ise Philadelphia dedi. Davutoğlu, “CHP’lilere sesleniyorum. Partinize sahip çıkın. Gerçek cumhuriyetçilik mecliste konuşmaktır. Philadelphia ile paralel konuşmak değildir” dedi ve ekledi: “(Kılıçdaroğlu’na) İnsanları direnmeye çağırırsan, bir, bu direnme talimatını Türkiye’den değil de Pensilvanya’dan alırsan, iki, biz hesabını sorarız arkadaş. Bu ülke bu düzeni kolay ihdas etmedi. Kılıçdaroğlu yüce Meclis’in kürsüsünde konuşuyor, aynı saatlerde Pensilvanya’daki paralel yapının başı da New York Times’ta makale yazıyor. Alın Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını, alın o makaleyi yanyana koyun, tercüme edildi sanırsınız. Çünkü arkada bir el o ikisine aynı talimatı veriyor.”

Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Sandığa çağırsana be adam!