Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır

Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır
Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nda konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Paris’te 3 kadının öldürülmesinin ardından CHP ve BDP ’nin tavrını ‘kof kabadayılık’ olarak nitelendirdi ve “Bu süreç bir turnusol kâğıdıdır, samimiyet testidir” dedi. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:
PARTİLİLERE SESLENDİ: Terör meselesine kalıcı bir çözüm üretmek için çalışmalarımızı yoğun şekilde, kararlı ve umutlu olarak devam ettiriyoruz. Her bir arkadaşımızın bu sürecin hassasiyetini tam olarak anlamasını ve bu sürece uygun olarak hareket etmesini özellikle tüm arkadaşlarımdan rica ediyorum. Bu süreç bir turnusol kâğıdıdır. En başta bir samimiyet sınavıdır. Her türlü tahrik ve provokasyon karşısında soğukkanlılığımızı ve sağduyumuzu muhafaza edeceğiz. Çözümü bütün kalbimizle arzu ediyoruz. Asla taviz vermeyeceğiz. Terörle mücadeleyi de askıya alacak değiliz. Terör örgütü silahlarını bırakıncaya kadar güvenlik güçlerimiz operasyonlarına devam edecektir.
BUGÜNKÜ CENAZELER: Diyarbakır, Tunceli, Mersin ve Kahramanmaraş’ta yapılacak gösterilerde güvenlik güçlerimiz tahriklerin ve sabotajların önüne geçmek için son derece hassas ve müteyakkız olacaklardır. Siyasetçilerin ve sorumluluk makamında olanların da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.
UCUZ SİYASET: (BDP’ye) Paris’teki olaylardan hükümeti sorumlu tutmak gibi kışkırtıcı bir tavrın içine girdi. Bunlar ucuz siyaset örnekleridir. Çirkin siyaset örnekleridir. Fransa’ya soru soracak cesareti olmayanların kendi efendilerine, kendi örgütlerine soru soracak cesareti bulunmayanların kof kabadayılık gösterileridir.
KOF KABADAYILIK: (CHP’li Hüseyin Aygün’ün taziye ziyareti) Başka kof kabadayılık örneğini de CHP’nin o malum teröristlere çiçek ve çocuk muamelesi yapan ve teröristlerin evine taziyeye giden milletvekili sergiledi. Onun da kendi genel başkanına söz söyleyecek cesareti yok.
BAHÇELİ MATEMATİĞİ: ( MHP lideri Bahçeli’nin sözlerine karşılık) ‘Başbakan şimdi süreci nihayete erdirirse yüzde 70 oy alır’ diyor. Bu muhteşem matematik yeteneğinden ve muhteşem siyasi çözümlemesinden dolayı tebrik ediyorum.
TUTUKLU GAZETECİLER: H.D. isimli şahıs. Mahkûm olduğu suçlar, marinaya patlayıcı koymak. Bir başkası M.G, mahkûm olduğu suçlar; DHKP-C üyesi olmak, bir bekçiyi katletmek. Bunlar CHP Genel Başkanı ve yanındakilere göre gazeteci.


  http://www.radikal.com.tr/111724411172449

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  samimiyetiniz batsın... - dnnky

  samimiyetten söz edecek en son insan r.t.erdoğan olmalı. bundan sonra kürtlerin zerre kadar güvenmemesi gerekiyor. bir süreç varmış sözde kanın durması için başlanmış bir süreç ama başlangıcı söylendiği gibi olmayan bir süreç. ya acemimisiniz yoksa karşınızdaki insanları aptal mı görüyorsunuz? bu ne pervasızlıktır. barış süreci çözüm süreci böyle mi idare edilir. görüşelim ama lödürürüz mantığuıyla artık kimseyi kandıramazsınız. şahsen karşıyım böyle bir kandırmaca politikaya karşı. kuzey ırakta bombardımanlarda 7 pkklı öldürülmüş şimdi gerilla aileleri hepsi isimlerin açıklanmasını acaba benimde çocuğum varmı içinde diye bekliyorlar. çok acı birşey bir annenin 24 saat boyunca haber izlemesi kötü haber beklentisi içinde olmak çok acı. ve bundan sonra o 7 insanın intikamını almak için örgüt kolları sıvamazmı 7 kişiye karşılık bir kaç polis askerin kanı dökülmez mi bakın yinede kan dökülüyor ee bu nedir yahu ne biçim süreçtir. inanın zertre kadar güvenim kalmadı bu hükümete bu devlete ya bu operasyonları derhal aynı anda karşılıklı bitireceksiniz yada size asla güvenemeyiz. bu işinde destekçisi olmayacağız halk olarak.

  Akp Savaş Hükümetidir, barış aktörü olamaz! - izzetasarkaya

  Bu sürecin bir samimiyet sınavı olduğu doğrudur. Ancak ve ancak bundan kaynaklıdır ki AKP'ye mâl edilmemelidir. Bugün görüşmelerin yapılması, AKP'nin Suriye politikasının çökmesinin bir sonucudur, samimi değildir, menfaattir. Burada sorumluluk Türk ve Kürt halklarına düşüyor. Ezen ulus sosyalistleri olarak bizler, barış ve kardeşliğin propagandasını yapmakla birlikte Kürt Halk Hareketi'nin haklı taleplerinin elbette ki yanında olmalıyız. Kürt Hareketi ise barışın, eşitliğin şiarını kendilerine bayrak edinmelidirler.

  BİRAZ SAMİMİYET SAYIN BAŞBAKAN - pispor

  Türk milliyetçisi olan MHP ile,kürd halkının "habur" daki sevincini ise bu gün yaşadıkları "matem" ile,CHP li bir vekilin kendi seçmenine memleketlisine baş sağlığı ile,ellerinde bir kalemi olan gazetecileri,hakim yargı yargılama ile,politika yaprasanız ben sizin samiyetinize ne inanırım nede güvenirim.size bu ülkenin vatandaşının yüzde ellisi oy vermiş olabilir ancak siz bu ülkedeki yaşayan 75 milyon insanın "yasama ve yürütmenin" başı olduğunu lüütfeeeeen unutmayın.

  Erdogan ve samimiyet - Ari Zerdüst

  Basbakan samimiyeten bahs ediyor.Son on yillik iktidarinda Kürt sorununa samimi davranmadigini itiraf ediyor.Peki on yildir samimiyetsizlik yaptin,bugün samimi olabilecegine nasil inanalim? Ben inanmiyorum basbakan? Neden mi? Dedemi öldürdünüz "saki" dediniz.Babami öldürdünüz" hayin" dediniz.Kardesimi öldürdünüz "terörist" dediniz. Samimi olsaydin dünün katliamlarindan hesap sorar,Fransadaki katliama izin vermemis olurdunuz!!Dolaysiyla ben sizin samimiyetinize inanmiyorum,inanma hakini kaybetiniz.Hem görüsüyorum diye son ocak ayinda öldürülen 36 gencin ölümü niye?? Tutuklanan yüzlerce BDP li niye??? Cok ama cok samimiyetsizsiniz basbakan...Hic ama hic samimi davranmiyorsunuz.Samimiyetin olsaydi hal soruna "terör" deyip uslubunu düzeltirdin..ne yazik ki samimi degilsin..

  Samimiyet mi?... Sen mi?... Anlamadım nee?... - serseriser

  Kürtleri tavlamak için İmralı'yla görüşmeler, milliyetçileri tavlamak için Kandil'e operasyonlar, baştan aşağı iki yüzlü politikalar... Bu bir samimiyet sınavıysa ve içinde sen varsan, bu balık baştan kokmuştur RTE...

  Baris mi? Samimiyet mi? Provakasyon mu? - LoremIpsum

  "Baris" diyeceksin, "samimiyet" diyeceksin, "provakasyonlara gelmeyin" diyeceksin ve sonrada "operasyonlara devam" emrini 75 milyonun huzurunda vereceksin. Buradaki mesaji iyi anlamak lazim "hem görüsürüm hem öldürürüm".. Cok kritik bir dönemde olmamiza ragmen operasyonlar bu günlerde eskilerden daha etkili bir sekilde devam etmekte, son teknolojik harikalar kullanilarak. Gelelim konumuza: baris, samimiyet ve provakasyon derken baska bir ülke hakkinda konusuyorsunuzda haberimiz mi yok acaba sayin bsbakan.

  önce vatandaşı ikna et - eğri büğrü

  padişahın işinin chp,mhp,bdp laf yetiştirmek olduğunu düşünüyor ama asıl işinin özelikle vatandaşı ikna etmek olduğunu unutuyor.Doğu bölgesindeki vatandaş mevsimsel sıkıntıları çekerken bir de devletin çıkardığı sıkıntılar var.İş yok ama Zorunlu GSS isteniyor,elektrik faturalarında birim fiyat durmadan yükseliyor kayıp kaçak vatandaşın boynunda,LCD veren padişahın malum örgüt köylere inip silah zoru ile erzak,haraç istediğinde vatandaşın ne yapmasını,düşünmesini bekliyor.Hırsızın biri kapıdan giriyor biri bacadan..