Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır

Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır
Başbakan Erdoğan: Bu süreç bir samimiyet sınavıdır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nda konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Paris’te 3 kadının öldürülmesinin ardından CHP ve BDP ’nin tavrını ‘kof kabadayılık’ olarak nitelendirdi ve “Bu süreç bir turnusol kâğıdıdır, samimiyet testidir” dedi. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:
PARTİLİLERE SESLENDİ: Terör meselesine kalıcı bir çözüm üretmek için çalışmalarımızı yoğun şekilde, kararlı ve umutlu olarak devam ettiriyoruz. Her bir arkadaşımızın bu sürecin hassasiyetini tam olarak anlamasını ve bu sürece uygun olarak hareket etmesini özellikle tüm arkadaşlarımdan rica ediyorum. Bu süreç bir turnusol kâğıdıdır. En başta bir samimiyet sınavıdır. Her türlü tahrik ve provokasyon karşısında soğukkanlılığımızı ve sağduyumuzu muhafaza edeceğiz. Çözümü bütün kalbimizle arzu ediyoruz. Asla taviz vermeyeceğiz. Terörle mücadeleyi de askıya alacak değiliz. Terör örgütü silahlarını bırakıncaya kadar güvenlik güçlerimiz operasyonlarına devam edecektir.
BUGÜNKÜ CENAZELER: Diyarbakır, Tunceli, Mersin ve Kahramanmaraş’ta yapılacak gösterilerde güvenlik güçlerimiz tahriklerin ve sabotajların önüne geçmek için son derece hassas ve müteyakkız olacaklardır. Siyasetçilerin ve sorumluluk makamında olanların da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.
UCUZ SİYASET: (BDP’ye) Paris’teki olaylardan hükümeti sorumlu tutmak gibi kışkırtıcı bir tavrın içine girdi. Bunlar ucuz siyaset örnekleridir. Çirkin siyaset örnekleridir. Fransa’ya soru soracak cesareti olmayanların kendi efendilerine, kendi örgütlerine soru soracak cesareti bulunmayanların kof kabadayılık gösterileridir.
KOF KABADAYILIK: (CHP’li Hüseyin Aygün’ün taziye ziyareti) Başka kof kabadayılık örneğini de CHP’nin o malum teröristlere çiçek ve çocuk muamelesi yapan ve teröristlerin evine taziyeye giden milletvekili sergiledi. Onun da kendi genel başkanına söz söyleyecek cesareti yok.
BAHÇELİ MATEMATİĞİ: ( MHP lideri Bahçeli’nin sözlerine karşılık) ‘Başbakan şimdi süreci nihayete erdirirse yüzde 70 oy alır’ diyor. Bu muhteşem matematik yeteneğinden ve muhteşem siyasi çözümlemesinden dolayı tebrik ediyorum.
TUTUKLU GAZETECİLER: H.D. isimli şahıs. Mahkûm olduğu suçlar, marinaya patlayıcı koymak. Bir başkası M.G, mahkûm olduğu suçlar; DHKP-C üyesi olmak, bir bekçiyi katletmek. Bunlar CHP Genel Başkanı ve yanındakilere göre gazeteci.