Başbakan Erdoğan cami çıkışı vatandaşlara seslendi

Başbakan Erdoğan cami çıkışı vatandaşlara seslendi
Başbakan Erdoğan cami çıkışı vatandaşlara seslendi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Esenler Merkez Camii'nde kıldı. Namazdan önce Esenler Belediyesine uğrayan Başbakana çevredeki okullarda okuyan öğrenciler sürpriz yaptı

Özgür ALTUNCU - Taner YENER

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Cuma namazını Esenler Merkez Camii’nde kıldı. Namazdan önce Esenler Belediyesine uğrayan Başbakana çevredeki okullarda okuyan öğrenciler sürpriz yaptı. Belediye çıkışında Erdoğan’ın yanına giden öğrenciler, Başbakanla fotoğraf çektirip sohbet etti. Erdoğan daha sonra Esenler Merkez Camii’ne yürüyek gitti. Yol boyunca vatandaşlara el sallayan Erdoğan, Cuma namazı çıkışında kısa bir konuşma yaptı.


"HEP TEHDİT ALTINDAYDIK"
Cami çıkışında mikrofonu eline alan Erdoğan, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına Esenler’den başlayacaklarını hatırlatarak vatandaşlara teşekkür etti. Erdoğan, "Depremlere karşı bütün zemin etüdlerinin yapılmadan binalarımızın ciddi manada projelendirilmesi yapılmadan hep tehdit altındaydık. Bu adımla bunu miniminize edeceğiz. Benim vatandaşım insanca yaşamanın erdemini yaşayacak. Hayırlı olsun diyorum, şimdiden Kurban bayramınızı da tebrik ediyorum" diye konuştu.

ELLERİNİ UZATARAK BAŞBAKANA DOKUNMAYA ÇALIŞTILAR

Camiden yine yürüyerek çıkan Erdoğan yol üzerindeki okullarda okuyan öğrencilerle tokalaştı. Erdoğan’ı karşılarında gören öğrenciler okul kapılarından ve bahçelerden ellerini uzatarak başbakana dokunmaya çalıştı. Erdoğan da elini uzatarak öğrencilerle tokalaştı. Okul içindeki öğrenciler de camlara çıkarak başbakana el salladı. Başbakanı gören öğrencilerin çığlıkları Esenler sokaklarında yankılandı. Başbakan Erdoğan ’a, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardıcısı Süleyman Soylu eşlik etti. Yeniden Esenler Belediyesi’ne gelen Erdoğan burada bir süre dinlendi. Erdoğan ardından Kentsel dönüşüm projesinin startını vermek için Havalimanı Mahallesi’ne geçti.(dha)