Başbakan Erdoğan: Hasan Cemal yazabilir

Başbakan Erdoğan: Hasan Cemal yazabilir
Başbakan Erdoğan: Hasan Cemal yazabilir
Hasan Cemal'in Milliyet'ten ayrılması sürecini değerlendiren Başbakan Erdoğan, "Benimle ilgili değil. Kaldı ki, gazetesi de 'yazabilir' dedi" değerlendirmesini yaptı.

Radikal.com.tr - İmralı tutanakları krizi ile başlayıp Hasan Cemal'in Milliyet'ten ayrılmak durumunda kalmasıyla sonuçlanan sürece ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'dan değerlendirme: Benimle ilgisi yok.

Danimarka gezisinin ardından Hürriyet'ten Enis Berberoğlu'nun sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan , Hasan Cemal'in gazetesinden ayrılmasıyla ilgili eleştirileri değerlendirmesi istenince, "Hasan Cemal’in yazılarına son verilmesini benim istediğime dair ifade beni rencide etmiştir. Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok" yanıtını verdi. 
Erdoğan, 'Hasan Cemal’in yazılarına son verilmesiyle ilgili tartışmalara ne diyorsunuz?' sorusuna, "Dedikodular bazı köşelerde yer alıyor. Bu iki gazetenin alımında Erdoğan Demirören Bey ve oğluna en ufak bir tavsiyem olmadı. Satın aldıktan sonra Erdoğan Bey bana “Kimi tavsiye edersin” diye sordu. O zaman 24’ten ayrılmakta olan Akif Bey’i tavsiye ettim. Onlar anlaşamadılar. 'Şunu al, bunu al' demedim. Derya Bey atanırken de benim haberim olmadı. Hasan Cemal’in yazılarına son verilmesini benim istediğime dair ifade beni rencide etmiştir. Hasan Cemal olayının benimle uzaktan yakından ilgisi yok. Geçmişte Uğur Dündar, Emin Çölaşan gibi isimler ayrılırken benzer dedikodular çıkarılmıştı. Orada da bir dahlim olmamıştır. Kaldı ki gazetesi de, 'Hasan Cemal istediği zaman köşesinde yazabilir' diye duyurdu."