Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz

Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz
Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz
Başbakan Erdoğan, üniversite öğrencilerinin yurt sorunlarına dikkat çekerken, "Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Talimatını verdik, denetimi yapılacak" dedi.

Radikal.com.tr – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , üniversitelerdeki yurt yetersizliği sorunlarına dikkat çekerken, “Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Talimatını verdik, denetimi yapılacak” dedi.

Zaman gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan , dün partisinin Kızılcahamam kampının son gününde, partililere yaptığı konuşmada, pek çok konunun yanı sıra üniversite öğrencilerin ‘yurt’ sorunlarına da değinirken ilginç bir ‘denetim’ hazırlığından söz etti.

‘Eğitimle ilgili birçok problem’ bulunduğunu söyleyen Erdoğan, özellikle yurtlarla ilgili aksaklıkların altını çizdi. Vakıfların daha çok yurt yapmasını teşvik edeceklerini söyleyen Erdoğan, yurt eksikliğinin yol açtığı sıkıntıları sayarken çarpıcı bir örnek verdi ve şöyle dedi:

“Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak.”