Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz

Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz
Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz
Başbakan Erdoğan, üniversite öğrencilerinin yurt sorunlarına dikkat çekerken, "Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Talimatını verdik, denetimi yapılacak" dedi.

Radikal.com.tr – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , üniversitelerdeki yurt yetersizliği sorunlarına dikkat çekerken, “Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz. Talimatını verdik, denetimi yapılacak” dedi.

Zaman gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan , dün partisinin Kızılcahamam kampının son gününde, partililere yaptığı konuşmada, pek çok konunun yanı sıra üniversite öğrencilerin ‘yurt’ sorunlarına da değinirken ilginç bir ‘denetim’ hazırlığından söz etti.

‘Eğitimle ilgili birçok problem’ bulunduğunu söyleyen Erdoğan, özellikle yurtlarla ilgili aksaklıkların altını çizdi. Vakıfların daha çok yurt yapmasını teşvik edeceklerini söyleyen Erdoğan, yurt eksikliğinin yol açtığı sıkıntıları sayarken çarpıcı bir örnek verdi ve şöyle dedi:

“Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak.”


  http://www.radikal.com.tr/1158890115889084

  YORUMLAR
  (84 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - xyuıop

  yahu ünniversite demek ne demek. her yerden insanın gelmesi demek. siz bir genç kızın en güzel zamanlarını, kadınlarla birlikte yaşamayı bilmeyen ülkemin en gelişmemiş yerlerinden gelen erkeklerle başbaşa bırakıp böyle tecrübe yaşamasına nasıl neden olabilirsiniz. kaldı ki o yaştaki kız ilişkiler konusunda oldukça deneyimsizdir. sırf bu yüzden ülkenin her yerine üniversite açılmasına da karşıyım. ilber ortaylı'nın dediği gibi bazı pis erkeklerin ortasına bırakıyorlar. nerde yaşıyorsunuz marsta mı. modernitenizi önce okuma meselenizi hallederek çözün. iki kelime okumayan insan bıu ülkede en modern kesiliyor.

  ... - xyuıop

  ben yurtta pantolon giyilmesini desteklediğim gibi bunu da destekliyorum. pantolon serbestliği gelmeseydi lanet etek giyimek ne demek biliyor musunuz? maddi külfeti, üstüne ne uyduracam derdi. yeni düştüm pantolonum parçalandı, etek giyseydim dizlerim parçalanacaktı. ikisi arasında tercih yapacaaksam, tabii ki pantolon. lisede de azıcık eğilmemizde bile ne kadar taciz edildiğimizi hatırlıyorum. bu konuda sözü kadınlara bırakın bir zahmet. bu toplum henüz beraber yaşama olgunluğunda değil, ayrıca içiçe yaşamak gerekli midir o da ayrı bir soru. sanki zaten istediğimiz her yerde içiçe değilmişiz gibi bunu da abartın. herkesin özgürlük anlayışı farklı. ben istediğim zaman istediğim erkekleri yakınımda bulundururum. öyle okul dolayısıyla karşı cinsle aynı yerde bulunamam. mesela yurtta kız kıza kaldığımda evimdeki gibi rahattım. sonra erkeklerle aynı yerde kaldık. noldu? ben yine rahattım ama diğer kızlar süslenmekten kendini alamıyordu. ve kız arkadaşlığının keyfi zedelenmişti.

  Başbakandan taktikler - canbucan

  Başbakan Erdoğan?ın bu yaklaşımlarına bu tarz söylemlerine zaten daha önceki olaylardan alışığız. Kendisi sürekli bütün ülkenin başbakanı olduğunu olduğunu söylüyor fakat uygulamada bu söylemlerini yerine getiremediğini görüyoruz. Bu konuda fikirlerini söylemiş ? Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok.? demiş. Bu cümle niyeti o kadar belli eden bir cümleki kendisi gibi düşünmeyen insanların hayata bakış açısını hiçe sayan bir düşüncenin söyleyebileceği sozlerle karsı karsıyayız. Ve bunun devamı geleceğine inanıyorum sadece söylemlerle kalmayıp bahsi geçen fiili bir takım denetimler olacağına ve bu denetim veya uygulamaların temelinin hazırlandığını düşünüyorum. Bu tarz açıklamaların ülke gündemini nasıl bir anda değiştirdiği de su götürmez bir gerçek. Üstelik başbakanın üniversitede kendi kararlarını verebılecek yaşa gelmiş bireylere böyle bir dayatma ile gelmesi hiçbir demokraside yeri olmayan bir davranıştır. Başbakan ne yaptığını bilen üniversite öğrencilerinin aynı evde kalması ile değilde; ailesinin zoru ile babası yasında istemediği adamlarla aynı evde kalmak zorunda olan kızlar ile gündemi meşgul etseydi bende takdir eder hakkını verirdim.

  Demokratik hic bir ülkede yasam bicimi denetlenemez! - globalradikal

  35 yildir yurtdisindayim, burada üniversiteyi bitirdim ve egitim sektöründe görevliyim. Buradaki bütün ögrenci yurtlari karmadir ve ben simdiye kadar ne kendim nede medyada yurtlarda herhangi bir taciz veya bir olumsuzluk vakasina rastlamadim. Burada erkek ve kadinlar beraberce ev de kiralayip beraberce oturuyorlar ve böylesi evlerde de simdiye kadar herhangi bir taciz veya tecavüz olayina rastlanmamistir. Bu yasam bicimiyle genc insanlar kisisel sorumluluk alarak birbirleriyle birarada insan ve arkadasca yasamasinini ögreniyorlar. Bence bu degerlerin ögrenilmesi bir üniversite ögrenimi kadar önemli ve degerlidir. Türkiye'de her yil 5000 bin kadin beraberce yasamasini ögrenemeyen erkekler tarafindan katlediliyor, binlerce yuva sönüyor, binlerce cocuk öksüz kaliyor...! Lütfen Politikacilar gencecik insanlarin yasam tarzina karismasinlar, birakin bu gencler birbirleriyle yasamasini ögrensinler...unutmayalim agac yasken egilir! Unutulmasin yasam bicimine denetleme veya zorla dayatilan yasam bicimleri ancak ve ancak baskici fasizan veya seriatci rejimlerde görülür. Örnegin Almanya üc dönemdir demokrat muhafazakar bir hükümetle yönetiliyor...ve ben burada simdiye kadar hic kimsenin yasam bicimine karisildigini görmedim, demokratik ülkelerde böyle söylemler asla mümkün degildir!

  Bak gozum dinle - KronosOlympos

  Bak simdi ben sana asil konusman gereken seyleri soyleyeyim; Roboski, Gezi ve Gezide oldurup kenara attiginiz gencecik insanlar, On iki yasinda oldurlen Ceylanlar, Cemaatin Devleti ele gecirmisligi, Serzan Kurtlar, Cari acik, Sivasi kollayan milletvekilleriniz, Cozum Sureci dediginiz ici kof balon, Alevilerden daha Alevi Kraldan daha Kralci olusunuz, AIHM'deki yuzlerce utanc davaniz, cokusmus Egitim sisteminiz, Cocuk gelinler, Kurtlerin verilmeyen haklari, Anli sanli Polisimizin onlenemeyen (!) yukselisi, Ensest sitelere giriste Avrupa ikincisi olusunuz. Hadi bekliyoruz hepimiz, hadi.

  bo$ ol, bo$ ol - yasak bolge

  muta nikahi yapsak? uyarmi sayin basbakan???..

  Kızlı erkekli evler - KızılSiyah

  Eşeklerin cinsel obje Barbi bebeklerin hormonal devinim Ayak bileğinin kardiyolojik vaka Kulak arkasının "son"a saklanmis bir fetişizm, Saç telinin cezbedici Tebessüm'ün teşvik edici Hamileliğin kışkırtıcı Eteğin ise azdırıcı (!) İffetini yürüyüş şeklin, Namusunu oturuş biçimin, Hasletini dekolte giyişin Ve Cibilliyetinin sohbet etme şemail'ine bağlı olduğu bir toplumda: Emin olun ki kızlar ve erkekler O evlerde daha güvendeler... umudunprofesyonelleri.blogspot.com