Başbakan Erdoğan rakamlardan memnun

Başbakan Erdoğan rakamlardan memnun
Başbakan Erdoğan rakamlardan memnun
Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, nüfus artış oranından buzdolabı satışlarına kadar pek çok veriyi sıralayarak muhalefeti eleştirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Böyle bir dönemde yatırım yaparsak ne olur diye korkanlar var. Bereket olur, başka bir şey olmaz” dedi. Başbakan Erdoğan, “2011 yılında açılan şirket sayısı 54 bine ulaşırken kapananların sayısı 14 bindir. 2011'de 594 bin otomobil satıldı” diye konuştu. 

Erdoğan şunları söyledi: "Biz kalemin kılıcı kestiğine inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Dün bu böyleydi, yarın da bu böyle olacak, böyle olmalı. Bölgedeki her ülke Türkiye'den emin olsun. Türkiye, bir güç mücadelesi içinde değildir. Türkiye hiç bir mezhebin karşısında da değildir, arkasında da değildir. Hiç kimsenin içişlerinde gözümüz yok.2011 yılında açılan şirket sayısı 54 bine ulaşırken kapananların sayısı 14 bindir. 2011'de 594 bin otomobil satıldı.“Böyle bir dönemde yatırım yaparsak ne olur" diye korkanlar var. Bereket olur, başka bir şey olmaz. Avro bölgesinde eksi büyüme beklenirken biz bu yıl da büyümeye devam edeceğiz. Tabii ki tedbiri elden bırakmayacağız. 2011'de ülkemizi ziyaret eden turist sayısı 31 milyona, turizm geliri ise 23 milyar dolara ulaştı."


NÜFUS KONUSU

Erdoğan, 9 yılda nüfusun 9 milyon arttığına işaret ederek, her yıl ortalama 1 milyon arttıklarını, bunun hızlanarak devam edeceğini bildirdi. Erdoğan, "2023’te çok daha farklı bir yerde olacağız inşallah. Bu tavsiyemizi, bütün arkadaşlarımın her yerde söylemesi lazım. Nüfusumuzun yüzde 50’si 30 yaşın altında, bizim için büyük güç, zenginlik, bunu artırarak devam ettirmemiz lazım. En büyük gücümüz buradan gelecek. Önemli olan nitelikli bir nesil diyorlar, eyvallah. AK Parti iktidarından, nitelikli nesil çıkar, merak etmeyin. Bütün tedbirlerimizi, eğitimi birinci sıraya koyarak aldık, alıyoruz" dedi.

DEMİRTAŞ’A ULUDERE CEVABI

Erdoğan Uludere'de yaşananlar konusunda kendinisini suçlayan BDP lideri Selahattin Demirtaş içinse şöyle konuştu: "Güya Uludere’deki operasyon önceden bana sorulmuş, ben de BDP Genel Başkanı’nın iddiasına göre “Neye mal olursa olsun vurun” demişim. İşte bu tarz siyaset seviyesiz ve ahlaksız siyasettir. Bu ithamın içinde cahillik, tecrübesizlik, siyasi ahlaksızlık var. böyle bir hezeyanı gündeme getirmek sadece acziyettir. Şunu BDP Genel başkanı’na hatırlatmak isterim bu tür ithamlar BDP’nin Uludere olayını istismar çabasını örtmez örtmeye yetmez. Biz terör örgütüyle mücadele ederiz siyasi temsilcilerle de müzakere ederiz demiştim bugün de bu sözün arkasındayım. Ama kim terör örgütüyle içli dışlı olursa yargı da gider gereğini yapar. Uludere istismarı üzerinden devam eden terörle mücadeleyi akamete uğratacağını sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Terörle mücadele kesintisiz sürecektir."