Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı

Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı
Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı
10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin genel başkanlığı ve başbakanlık koltuğunu devralacak isim hakkında partinin kararını açıkladı.

RADİKAL – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın 10 Ağustos’ta yapılan seçimle Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından kimin AK Parti Genel Başkanı, dolasıyla da kurulacak 62. Hükümetin başbakanı olacağı merakla bekleniyordu. Bu ismi tespit etmek amacıyla bugün toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’na başkanlık eden Erdoğan, merakla beklenen ismi açıkladı. 

Erdoğan, açıklamanın yapılacağı salona birlikte geldiği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun adını yeni başbakan olarak açıkladı: "27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü genel kuruluna, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız dışişleri bakanımız Konya milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir."

Erdoğan, Davutoğlu'nun aynı zamanda yeni başbakan adayı olduğunu da şu sözlerle vurguladı: " Türkiye Cumhuriyeti’nin 62’nci hükümetinin başbakan adayı da belki biraz acele ediyorum ama aynı şekilde Ahmet Davutoğlu’dur. Hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. yolu yolumuz açık olsun diyor inşallah ülkemize hayırlı hizmetler yapması için rabbime dua ediyorum. şu hususları bir kez daha vurgulamak istiyorum."

Erdoğan: AK Parti'nin yeni genel başkan adayı Ahmet Davutoğlu