Başbakan Erdoğan'a Dolmabahçe sorulacak mı?

Başbakan Erdoğan'a Dolmabahçe sorulacak mı?
Başbakan Erdoğan'a Dolmabahçe sorulacak mı?
MHP'li Atilla Kaya, Başbakan'ın darbeleri araştırma komisyonuna çağırılabileceğini söyledi ancak Komisyon Başkanı Baş, "Bu gündeme gelmedi" dedi. Benzer bir durum bir hafta önce yine Baş ve Komisyon Sözcüsü İdris Şahin arasında yaşanmıştı.

İSTANBUL - TBMM Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nun '28 Şubat ve 27 Nisan Alt Komisyonu üyesi' MHP 'li Atilla Kaya, Başbakan Erdoğan'ın komisyona çağırılmasının gündeme gelip gelmediği şeklinde bir soruya, "Sayın başbakanı da dinlememiz gerekir diye sormam üzerine, 'Pazartesi ya da Salı günü olabilir' diye bir husus geçti. Eğer gerçekleşirse Pazartesi Salı böyle bir görüşme olabilir" karşılığını verdi. Komisyon Başkanı Nimet Baş ise gazetecilerin sorusu üzerine Başbakanın komisyona çağrılmasının gündeme gelmediğini söyledi.E-MUHTIRA TSK'NIN LAİKLİK HASSASİYETİYDİ


Yaklaşık 3 saat boyunca komisyona ifade veren Genelkurmay Eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe'den ayrılmasının ardından dışarı çıkan, '28 Şubat ve 27 Nisan Alt Komisyonu üyesi' MHP'li Atilla Kaya gazetecilere açıklamalarda bulundu. Büyükanıt'a Dolmabahçe'de 4 Mayıs'ta Başbakanla yaptığı görüşmenin içeriğiyle ilgili sorular sorulduğunu da söyleyen Kaya, Büyükanıt'ın kendilerine "Bunun rutin bir görüşme olduğunu ve bu konuşmayla ilgili açıklama yapamayacağını söylediğini” aktardı. Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: Bu meselenin tam manasıyla açıklığa çıkabilmesi için sayın başbakanı da dinlememiz gerekir' diye sormam üzerine Pazartesi ya da Salı günü olabilir diye bir husus geçti. Eğer gerçekleşirse pazartesi salı böyle bir görüşme olabilir.


DAHA ÖNCE DE FARKLI AÇIKLAMALAR GELMİŞTİ


TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Sözcüsü İdris Şahin de bir hafta önce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı komisyona davet etmeyi düşündüklerini söylemiş Ancak bu açıklamayı Komisyon Başkanı Nimet Baş ise yine, "Gündemimizde değil" diyerek yalanlamıştı. (Özgür ALTUNCU/DHA)