Başbakan Erdoğan'ı Mesut Özil Karşıladı

Başbakan Erdoğan'ı Mesut Özil Karşıladı
Başbakan Erdoğan'ı Mesut Özil Karşıladı
Türkiye ile İspanya arasında başlayan "Hükümetlerarası Yüksek Düzeyli İşbirliği" toplantılarının dördüncüsüne katılmak üzere Madrid'e giden Başbakan Tayyip Erdoğan'ı Mesut Özil karşıladı.

Radikal.com.tr - Türkiye ile İspanya arasında başlayan “Hükümetlerarası Yüksek Düzeyli İşbirliği” toplantılarının dördüncüsüne katılmak üzere Madrid'e giden Başbakan Tayyip Erdoğan ’ı Mesut Özil karşıladı.
Otel girişinde kendisini karşılayan Real Madridli futbolcuyla Başbakan Erdoğan bir süre sohbet etti. Erdoğan, konaklayacağı Madrit Ritz Otel'e gelişinde kendisini bekleyen Özil ile karşılaştı. Erdoğan, bir süre ayak üstü sohbet ettiği Özil'in, Real Madrid ilk 11'inin değişmez oyuncusu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen'in de eşlik ettiği sohbette Erdoğan, Mesut Özil'i, eşi Emine Erdoğan ile tanıştırdı.

EKONOMİ VE SURİYE


Başbakan Erdoğan, İspanya'nın yeni Başbakanı Rajoy ile ilk kez bir Yüksek Düzeyli İşbirliği toplantısında görüşecek.
Zirvede, ekonomi başta olmak üzere iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin görüşüleceği, Suriye başta olmak üzere bölgesel konularda da fikir alışverişinde bulunulacağı belirtiliyor.
Başbakan Erdoğan, İspanyol mevkidaşı ile birlikte ''Türkiye'de Yatırımlar ve Fırsatlar'' konulu konferansa da katılacak.
Başbakan Erdoğan'ın yine İspanya'da top koşturan futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu'nu da kabul etmesi bekleniyor.