Başbakan Gezi eylemcilerine kızdı: Orası sidik kokuyor

Başbakan Gezi eylemcilerine kızdı: Orası sidik kokuyor
Başbakan Gezi eylemcilerine kızdı: Orası sidik kokuyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemleri ile ilgili yaptığı en ilginç değerlendirmelerden biri bugün geldi: Gezi Parkı sidik kokuyor bu mu çevrecilik!

Radikal.com.tr - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti belde belediye başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Gezi Parkı eylemcilerine 'sidikli' ve 'büyük abdestli' eleştiriler dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, eylemlerin "çevre amaçlı yapıldığı söylenmesine rağmen" Gezi Parkı'nın "sidik koktuğunu" ve eylemcilerin bazılarının buraya "büyük abdestlerini yaptığını" söyledi. Başbakan 'iyi niyetli eylemciler'in ise çevredeki bazı otellere giderek ihtiyaç giderdiğini söyledi ancak burada da otellerin bu olanağı sağlamasını 'manidar' buldu.
Başbakan Erdoğan 'ın konuyla ilgili sözleri şöyle, "Şu anda çok enteresan. Aynen o Gezi Parkı çevrecilik adına, açık konuşacağım pislikten geçilmiyor. Sidik kokusundan geçilmiyor. Bir çoğu büyük abdestini oraya yapıyor. Samimi olanları kastetmiyorum. Bazı otellere gidip ihtiyaçlarını gideriyorlar. Orada her şey ücretsiz biliyorsunuz. Kaynağı enteresan. Her durum orada meşru. Bunu da güya çevrecilik adına yapıyorlar."


  http://www.radikal.com.tr/1137438113743844

  YORUMLAR
  (44 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dervişin Fikri ve Zikri. - Clear

  Bir yorumcu bana dil uzatıp kendine özgü kurgusal ithamlarda bulunuyor,hiç utanmadan mesai ve prim v.s. sataşmaları yapıyor.Onca yorumcunun içinde bir tek bunun aklına bunların gelmesi,her halde kendi şahsından esinlenmesiyle mümkün olsa gerek,diye düşünüyorum.hani ne derler "Dervişin fikri neyse,zikri de odur",besbelli kendi yediği haltı,bana projekte etmeye çalışıyor.Bazı yorumcular da refleksif inkar durumuna geçmiş.Halbuki çoğu yorumcu inkar yerine olağan olduğunu savunma akıllılığını seçmiş.Mantıken de sidik kokması olağandır zira binlerce kişinin devamlı kaldığı bir yerde beklenen sonuçtur bu,bizzat görmek mi gerek? Ama "İnkar Dürtüsü" insanın temel savunma refleksi haline gelmesin bir kere,kendi dediği doğru(!) başkasının dediği otomatikman yalan(!) oluverir,naparsın?

  İstanbul'da bütün parklarda tuvaletler yetersiz. - Su Cemre Sim

  Bir insan sokağa neden çiş yapar?Tuvalet yoktur da ondan.Gezi Parkı'nın tuvalet ihtiyacı hep vardı.Belediyelerin bir görevi de genel tuvalet yapmaktır.Demek ki belediye görevini yapmamış.Hastası var,çocuğu var,parası olmayıp parklarda yatan insanımız var.Biz 17 Ağustos Depremi'nde açık alan bulamyıp yataklarını çöp kutularının yanına sermiş binlerce insan gördük İstanbul'da.Taksim'de kamu sağlığının korunması devletin sorumluluğundadır.Tuvalet istiyoruz.

  Demek kokuyor ? - Graf

  Yakinda Kizilay da oyle olacak , biuliyorsun degil mi basbakan ? Hazir ol bagimsiz Turk yargisinin onune dikilmeye!

  .... - rapala

  1500 (binbesyuz ) korumasi olan birine yaklasma ihtimali olmadigi icin imam rejiminin bosbakani ne kokar nasil kokar bilemiyoruz............

  İdrar kokusu - boguz

  Aslında daha önce Hasan Kaçan Gezi Parkı'nda idrar ve pislik kokusu olduğunu söyledi. Başbakan daha sonra söyledi. Google ile bakın.

  Ne biliyorsun....? - citizen

  Kokladın mı bay başbakan....Yoksa danışmanların mı söyledi... Ya da gezi parkını ne yapalım diye yanına topladığın yandaş kimliklerden biri mi söyledi. Ne biliyorsun ne koktuğunu... Sen biber gazı kokusunu da bilmezsin, karıştırmış olma kokuları birbirine...

  Bos - Muaddib

  Gittin mi ki konusuyorsun? Tayyip efendi yine bos konusuyorsun!