Başbakan günlük tutarmış

Devlet Bakanı Aydın anlattı: "Başbakan Erdoğan uzun yıllardır günlük tutar. Bakanlar Kurulu dahil, tüm önemli toplantı ve gezilerini gün gün not ediyor. Müthiş bir takipçidir."
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK / Arşivi

ANKARA - Gazeteci Hasan Cemal'in 'Cumhuriyet'i Çok Sevdim' adlı kitabı siyasilerin arasında da anı kitaplarına ilişkin sohbetlere neden oldu. Devlet Bakanı Mehmet Aydın dün gazetecilerle sohbet ederken 'AKP hümetindeki olayları da ileride anılarınızdan mı öğreneceğiz?' diye sorulması üzerine bu dönemi Başbakan Tayyip Erdoğan'dan öğrenilebileceğini söyledi.
Aydın'ın anlattığına göre, Erdoğan uzun yıllardır günlük tutuyor. Erdoğan, başta Bakanlar Kurulu olmak üzere önemli kararları, yurtiçi ve dışı gezileri, temasları, siyasi gelişmeleri büyük bir ajandaya gün gün yazıyor. Erdoğan'ın yurtdışından dönüşte uçakta yaptığı ilk iş kalın ve büyük olan ajandasını açmak ve yazmak oluyor. Aydın, "Bu alışkanlığını bildiğimiz için uçakta Başbakan'ı lafa tutmuyoruz. Çünkü işinin ne olduğunu biliyoruz" diye konuştu. Erdoğan'ın, notlarının 'Oturduk, çay içtik' şeklinde olmadığını savunan Aydın, gördüğü kadar bu anıların şimdiden birkaç cildi geçtiğini söyledi.
Aydın, Erdoğan'ın bir başka özelliğini de anlattı. Aydın, "Başbakan not defteriyle çalışır. Özellikle Bakanlar Kurulu toplantılarında bize dönüp 'Bu iş ne zaman sonuçlanır?' diye soruyor ve belli bir tarih verilmesini istiyor. O tarih gelince de mutlaka 'Ne oldu?' diye soruyor. Başbakanımız müthiş bir iş takipçisidir" dedi.