'Başbakan havalara girdi'

Seçim mitinglerini dün Burdur'da sürdüren CHP lideri Deniz Baykal, yine Erdoğan ve AKP'yi hedef seçti. Baykal konuşmasında şu mesajları verdi...
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

BURDUR - Seçim mitinglerini dün Burdur'da sürdüren CHP lideri Deniz Baykal, yine Erdoğan ve AKP'yi hedef seçti. Baykal konuşmasında şu mesajları verdi:
Neden azarlıyor?: Başbakan birden havalara girdi. Pancarı soran çiftçiyi azarlıyor. 'Hani bize iş bulacaktınız?' diyen işsizi azarlıyor. Doktorları azarlıyor. Azarlamadığı insan kalmadı. Niye böyle oluyor? Taşıyamıyor mu? Çok parayı da taşımak güçtür, çok iktidarı da. Hani piyangodan adama para çıkar ya. Adam trilyoner olmuş. Ne oldum demeye başlarsın. Tevazuu, aileni, çocuğunu unutursun. Arkadaşlarını dışlarsın. Aileni boşarsın, dağıtırsın. Onları unuttun mu yanlız bir ağaç gibi kurur kalırsın.
Distribütör başbakan: Başbakan Almanya Başbakanı'yla bir araya gelmiş, maaşını sormuş, hesap yapmış. Kazıklanıyorum demiş, şirket kurmuş. Distribütörlük yapan bir başbakan var. Biz başbakanımızı o ya da bu firmanın önünde diz çökerken görmek istemiyoruz.
Tedaviye ihtiyaç var: Bu bir hastalık. Her hastalık gibi bunun da bir tedavisi var. Bunun da ilacı seçimler. Reçetesi de oy, doktoru da millet. Atatürk'le ne alıp veremediğin var. Başı derde giren potitikacı ya Atarük'e ya CHP'ye sataşır. Başbakan 'Bunların kökü bereketsiz' diyerek hem CHP'ye hem Atatürk'e sataştı. CHP'nin kökü bağımsızlık hareketini başlatan Kuvayi Milliye ve Atatürk'tür. Bu nasıl bir ruh halidir. Bu hastalığın tedavi edilmesi lazım.
Kıbrıs elden gidiyor: AKP Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili tehlikeli işler yapılıyor. Kıbrıs gibi bir milli davada da büyük sorun var. Kıbrıs gidiyor. Sayın Denktaş umutsuzca uyarılar yapmaya çalışıyor.