Başbakan hediye topa kafayı çaktı

Başbakan hediye topa kafayı çaktı
Başbakan hediye topa kafayı çaktı
Türkiye'de bulunan Avustralya Başbakanı Julia Gillard, Başbakan Tayyip Erdoğan'a Avustralya Milli Takımı'nın imzaladığı bir futbol topu hediye etti. Başbakan Erdoğan, Gillard'ın hediye ettiği topla kafa şutu çekti.

Türkiye 'ye gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında Çanakkale Kara Savaşları'nın 97. yılı dolayısıyla düzenlenen anma etkinliklerine katılan Avustralya Başbakanı Julia Gillard, Başbakan Erdoğan ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda yaklaşık 2 saatlik bir görüşme yaptı. Görüşme sonrası iki başbakan birbirlerine hediyeler verdi.

Erdoğan, konuk başbakana Çanakkale'deki tabyalar ve şehitlikleri anlatan "Destan ve Abide: Çanakkale" ile "Osmanlı Uygarlığı" adlı iki kitap hediye etti.

Konuk başbakan Gillard ise, Erdoğan’ın futbolcu geçmişinden haberdar olduğunu söyleyerek, Erdoğan'a Avustralya milli takım futbolcuları ile Türkiye'de de oynayan Avustralyalı futbolcu Harry Kewell'ın imzası bulunan bir futbol topu hediye etti.

Topu elinde tutarak poz veren Erdoğan, daha sonra topa kafa vurdu. Erdoğan'ın bu hareketi Gillard ve salondakilerden alkış alırken, gülüşmelere sebep oldu.