Başbakan, iş isteklerine soğuk

Yeni yıl tatilini Safranbolu'da geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, dün misafir olduğu işadamı Remzi Gür'ün evinden çıkarak Safranbolu ve Karabük'te dolaştı.

KARABÜK - Yeni yıl tatilini Safranbolu'da geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, dün misafir olduğu işadamı Remzi Gür'ün evinden çıkarak Safranbolu ve Karabük'te dolaştı. Erdoğan'ın valilik ziyaretinde yolu, sık sık iş ve yardım isteyen vatandaşlarca kesildi.
Erdoğan, valilik yetkililerine sorunlarla ilgilenmeleri için talimat verdi. Bir vatandaş çocuğunun tedavi edilmesini isterken, yaşlı bir kadın da parası olmadığını ve Ankara'ya gitmek istediğini söyledi. Kamu personel sınavını kazanamayan genç kızlar, Açıköğretim Fakültesi'ni bitirenlere öğretmenlik hakkı verilmesini isteyenler ve sağlık personeli de sorunlarını Başbakan'a anlattı. Erdoğan, Sağlık Bakanlığı'nın sınava başvuranların durumuyla ilgili bir çalışma yaptığını söyledi.
Erdoğan'dan iş talep edenler de oldu. Erdoğan ile "Yedi yetimim var. Bana yardım et" diyen bir vatandaş arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Erdoğan, valilik binasının penceresinden seslenen kadına dönerek, "Benim de 70 milyon yetimim var" karşılığı verdi.