Başbakan: Perşembe tarihi açıklama olacak diye beklememek lazım

Başbakan: Perşembe tarihi açıklama olacak diye beklememek lazım
Başbakan: Perşembe tarihi açıklama olacak diye beklememek lazım
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'yla gerçekleştirilen koalisyon zirvesinin ardından perşembe günü ikinci görüşme yapılacağı bilgisi sonrası, 'hükümet perşembe günü kuruluyor mu?' beklentisi üzerine açıklama yaptı. Davutoğlu, "Başbakan Perşembe tarihi açıklama olacak diye beklememek lazım" dedi.

RADİKAL- Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arasında dün gerçekleştirilen koalisyon zirvesi sonrasında iki liderin perşembe günü yeniden bir araya geleceği açıklanmıştı. Bu açıklamanın üzerine 'hükümet perşembe günü kuruluyor mu?' sorusu gündeme geldi. 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e Cumhurbaşkanı 'Devlet Şeref Madalyası' tevcih törenine katılan Başbakan Davutoğlu, resepsiyonda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Davutoğlu, "Perşembe tarihi açıklama olacak diye beklememek lazım" dedi.

CHP-AKP koalisyon görüşmesinin günü ve saati belli oldu


'HÜKÜMETİ KURMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPARIM'

Davutoğlu MHP ile görüşüleceği iddiası için de şunları söyledi: 
Hiçbir tarafla teması kesmeyeceğimizi en başında söyledim. İhtiyaç hasıl olduğunda görüşülür. Tabloyu biraz değerlendirdikten sonra onu da biraz düşünebiliriz. Herkesin bu süreçte elini taşın altına koyacağı bir süreç yaşıyoruz. Ben de hükumeti kurmakla görevli olduğum için her şeyi yaparım.

'HDP DIŞINDA GERGİNLİK ANLAMINDA BİR ŞEY YOK'

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Şu anda siyasette çok büyük bir gerginliğin olduğunu düşünmüyorum. Siyasette bir diyalog var, karşılıklı konuşmalar var. HDP dışında Türkiye'de şu anda siyasette gerginlik anlamında bir şey yok. Onun da sebebi bu terör olayları karşısında ikircikli bir tavır takınmaları.