Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan 'terör' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan 'terör' açıklaması
Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan 'terör' açıklaması
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Diyarbakır ve Kilis'te gerçekleştirilen saldırılara ilişkin twitter hesabından açıklamada bulundu. Akdoğan, "Uyuyan polisleri katletmek, millete hizmet eden trafik polisini öldürmek, nöbet tutan milletin evladına kıymak nasıl bir alçaklıktır" dedi.

RADİKAL- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Terörün her türlüsünü kınamayanlar utansın. Uyuyan polisleri katletmek, millete hizmet eden trafik polisini öldürmek, nöbet tutan milletin evladına kıymak nasıl bir alçaklıktır" değerlendirmesinde bulundu.
Akdoğan, Kilis- Suriye sınırında 1 astsubayın şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı olay ve Diyarbakır 'da polise yapılan saldırının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Suriye'den açılan ateşle Kilis'te 1 astsubay şehit oldu


Diyarbakır'da polise silahlı saldırı: 1 şehit


'BİRBİRİYLE ÇATIŞAN İKİ TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE 'Yİ HEDEF ALDI'

Alçak saldırılarda şehit olan astsubay ve polise rahmet dileyen Akdoğan, "Birbiriyle çatışan iki terör örgütü Türkiye'yi hedef almış, alçakça saldırılar gerçekleştirmiştir. Terörün her türlüsünü kınamayanlar utansın. Uyuyan polisleri katletmek, millete hizmet eden trafik polisini öldürmek, nöbet tutan milletin evladına kıymak nasıl bir alçaklıktır" ifadelerini kullandı.

(AA)


  http://www.radikal.com.tr/140277114027711

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU SONUCU SİZ YARATTINIZ - m.rozbilen

  Bırakın uyuyan polisi, trafik görevlisini, nöbet tutan askeri öldürmek, normalde adam öldürmek alçaklıktır. Burda sayın Akdoğana katılıyorum. Peki bu terör örgütlerinden birine silah ve mühimmat yardımı yapmak, hatta örgütlemek, dolaylı olarak cihatçı geçişine yardımcı olmak, her türlü kolaylığı sağlamak, en azından kendi ve dünya kamuoyu önünde bu algıyı yaratmak (ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz) neye girer acaba? Erdemliliğe mi? Sayın Akdoğan eğer bizleri geri zekalı yerine koymuyorsa, IŞİD'in müttefiki olduklarını unutmuşlar galiba. Biz unutmadık, unutmayacağız. Türkiyeyi ateşe atma raddesine getirip günah keçisi yaratmada üstlerine yok. Düşman iki örgütün saldırısına hedef olma sebebi ve sonucunu siz yarattınız. Siz hariç herkesin yakınmaya hakkı var. Bunun ceremesini sizin iktidarınız ödemeli, ödeyecek de.