scorecardresearch.com

Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı

Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı
Başbakan Erdoğan yeni Başbakan adayını açıkladı
10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin genel başkanlığı ve başbakanlık koltuğunu devralacak isim hakkında partinin kararını açıkladı.

RADİKAL – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın 10 Ağustos’ta yapılan seçimle Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından kimin AK Parti Genel Başkanı, dolasıyla da kurulacak 62. Hükümetin başbakanı olacağı merakla bekleniyordu. Bu ismi tespit etmek amacıyla bugün toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’na başkanlık eden Erdoğan, merakla beklenen ismi açıkladı. 

Erdoğan, açıklamanın yapılacağı salona birlikte geldiği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun adını yeni başbakan olarak açıkladı: "27 Ağustos’ta AK Parti’nin olağanüstü genel kuruluna, genel başkan adayı olarak girecek arkadaşımız dışişleri bakanımız Konya milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir."

Erdoğan, Davutoğlu'nun aynı zamanda yeni başbakan adayı olduğunu da şu sözlerle vurguladı: " Türkiye Cumhuriyeti’nin 62’nci hükümetinin başbakan adayı da belki biraz acele ediyorum ama aynı şekilde Ahmet Davutoğlu’dur. Hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. yolu yolumuz açık olsun diyor inşallah ülkemize hayırlı hizmetler yapması için rabbime dua ediyorum. şu hususları bir kez daha vurgulamak istiyorum."

Erdoğan: AK Parti'nin yeni genel başkan adayı Ahmet Davutoğlu


http://www.radikal.com.tr/1208246120824610

YORUMLAR
(10 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

olaya bak - user405240

adam istedigini cumhurbaskani istedigini basbakan yapiyor bu güc atatürkte bile yoktu valla ben korkmaya basladim artik.

Başkanlık sistemini kıskandıran sistem! - Kayzer1420

Mevcut sistem de 2 CB,2 Başbakan oldu.Yeni Türkiye'de Dışışleri Bakanı aynı zaman da Başbakan,Şuan ki CB ise eski Türkiye'nin Başbakanı.Türkiye'nin bir İmparator'u eksik. Onun da adayını gösterin de o da tam olsun

Vesayet - user394183

Sonra kalkar vesayetlerden bahsederler. İroniye gelin.

IŞİD terörist mi değil mi? - Gılgameş

Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakan adayına sorumuz var. AKP'ye oy verenler de bu sorunun cevabını istesinler. Aksi takdirde en az IŞİD kadar müslüman olduklarına iyice emin olacağız. IŞİD denilen belayla silah dışında bir dille konuşulamayacağını tüm dünya biliyor. Türkiye'nin batağa sürüklenişine tanık oluyoruz. Erdoğan'ın partililerine sarfettiği sözler ibret verici.

anayasa - user709487

rte su yapmis oldugu konusmayla anayasaya karsi isledigi suc sayisi kactir cok merak ediyorum.

GÜCÜ TEST EDİLEMEYEN ADAM - user711186

Şimdiye kadarki engin başarılıarının devamını bekliyoruz.sıfır sorun,devamlı test edilen gücümüz ve en son da vatan toprağının pazarlık konusu yapılması.Allah sonumuzu hayır etsin

atanmış... - kaşınan adam

Tarihimize darbe dönemlerinde olduğu gibi atanmış bir Başbakan olarak gececek.Gerçekten Başbakanlık yapabilecekmi?Şüpheli atandığı için ipler hep Erdoğanın elinde olacak.Biat etmezse ne olur zamanla göreceğiz.Böyle Başbakanlığı kim istemez ama Davutoğlu istedi sonucunada katlanacak..