Başbakan'a çağrı: Ayrımcı fanatiği görevden alın

Başbakan'a çağrı: Ayrımcı fanatiği görevden alın
Başbakan'a çağrı: Ayrımcı fanatiği görevden alın
CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Başbakan'a bir mektup yazarak, "Allah bir bacağını almış, hâlâ küfürden uyanmazsın" tweet'ini atan AKP'li yöneticinin görevden alınmasını istedi.

Radikal.com.tr – Şafak Pavey Malatya AKP İl Gençlik Kolları MYK Üyesi Melik Birgin’in kendisi hakkındaki ‘ayrımcı’ tweet’i üzerine Başbakan’a bir mektup yazdığını açıkladı. Milliyet gazetesinden Mehveş Evin’in haberine göre Pavey, Birgin’in, “Allah bir bacağını almış, hâlâ küfürden uyanmazsın, nedir bu inatçılık!” şeklindeki tweet’ini “her türlü nefret söylemine dur denilmesi için” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a şikayet etti.
Pavey, defalarca Başbakanlık makamına başvurmuş olmasına rağmen TBMM’nin erkeklerle aynı tuvaleti kullanmaya devam eden tek engelli kadın milletvekili olduğunu belirttiği mektubunda, “bu gibi durumlardan daha utanç verici olduğunu” söylediği tweet’i anlattı.
“Ayrımcı fanatik” olarak andığı Birgin’in tweet’ini aktaran Pavey, “Midemi bulandıran ağır nefret kokusu değil, beni ürküten nefretle yaşayanların kendi yaptıklarının doğru olduğuna inanmaları” dedi.

“İNSANLIĞA ÖDENMESİ GEREKEN BİR BORÇ”


İslam’a karşı nefret suçu için BM’ye başvurmaya hazırlanan Başbakan’dan, “ülkenin bütün engellileri adına” Birgin’i görevden almasının isteyen Şafak Pavey mektubunu, “Bunun bana değil insanlığa ödenmesi gereken bir borç olduğunu düşünüyorum” diyerek bitirdi.