Başbakan'a ikinci ameliyat

Başbakan'a ikinci ameliyat
Başbakan'a ikinci ameliyat
Başbakan Tayyip Erdoğan dün İstanbul'da ikinci kez ameliyat oldu. Başbakan'ın ameliyatı dün akşam saat 21.00'de Koşuyolu İstanbul Medipol Hastanesi'nde yapıldı. Dünkü operasyonun, ilk ameliyatın devamı niteliğinde olduğu belirtildi. Başbakan'ın kanser riskinin devam ettiği, bu nedenle ameliyata alındığı da iddialar arasında.

İSTANBUL -b aşbakanlık'tan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Sayın Başbakanımızın 26 Kasım 2011'de gerçekleşen sindirim sistemi operasyonunun ikinci ve son aşaması, yaklaşık 30 dakikalık bir girişimle başarıyla tamamlanmış; başlangıçta planlandığı üzere tedavi bu şekilde nihayete ermiştir. Başbakanımızın sağlığı son derece iyidir. Kendisi, hafta içinde rutin mesaisine başlamayı planlamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AKDAĞ: SIKINTI YOK

Edirne’de temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün gece ameliyat olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "Durumu tamamen Başbakanlığımızın yaptığı açıklamadaki gibidir. Bir önceki ameliyatıyla ilgili küçük bir işlem vardı o yapıldı. Tamamlandı bitti. Sıhhati Allah’a şükür son derece iyi. Bu ameliyatların ülkeye yararı oldu bize de sıkıntısı oldu. Başbakanla çalışan kişiler olarak. Başbakanımız bu ilk ameliyatından sonra biraz kilo verdi. Biraz daha zinde hale geldi, bizi çok çalıştırmaya gece yarılarına kadar takip etmeye başladı. Allah’a şükür bunun dışında bir sıkıntımız yok. Ben şimdi İstanbul’daki seyri çok iyi takip edemedim burada olduğum için. Başbakanlık yeniden açıklama yapacaktır" diye konuştu.

KALIN BARSAĞININ BİR BÖLÜMÜ ALINMIŞTI

Başbakan Erdoğan , 26 Kasım’da 2011’de de yine İstanbul’da ameliyat olmuştu. Ameliyat ilk günlerde kamuoyuna duyurulmamış ancak, söylentilerin artması üzerine 28 Kasım’da Başbakanlık’tan yapılan açıklamayla doğrulanmıştı. Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde laparoskopik (kapalı) yöntemle sindirim sistemi ameliyatı geçiren Erdoğan, ortaya atılan kanser iddialarını kesin bir dille yalanlamıştı. Erdoğan’ın ameliyatını gerçekleştiren sağlık ekibinden Prof. Dr. Mehmet Füzün ise şu açıklamada bulunmuştu: “Ameliyat 3 saat sürdü. Çıkartılan polipler iyi huyluydu. Yaptığımız tahliller tertemiz çıktı. Kalın bağırsağın 20-25 santimlik bölümü alındı.”


  http://www.radikal.com.tr/1078418107841820

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  e boşuna dememişler.. - yerleşikgöçebe

  mahrurlanma padişahım ( erdoğan );senden büyük allah var...

  Ameliyat - Burak1978

  Hastalığın sır gibi gizlenmesi başbakan ile alakalı şüpheler doğuruyor ama konu bu değil konu AKP iktidarının Türkiye Cumhuriyeti yargılarına tecavüzüdür...Özel yetkili görevliler grubuna hayır..

  amet28 - amet28

  hopa da ölen emekli öğretmen için bu adam diye hitap etmişti, panzerin üzerine çıkan kızı polisler ara sokakta yakalamış ve belini kırmış, başbakan, kız mı kadın mı adını anmak istemiyorum demişti.ben de böyle bir insana geçmiş olsun niye diyeyim ki? bazıları insani kaygılardan bahsediyor da onun için hafıza tazelemek istedim. hepsi o kadar!!!!!

  Aksi Halde - noxii

  İnşallah iyileşir ve kendisine bir şey olmaz. Aksi bir durum olursa, milli kahraman ilan edilir. Allah korusun.

  Ameliyat - Cumhuriyet 1907

  Basbakan bu aralar halkın öfkesini üstüne çekiyor.Bu bir gerçek halkın hükümetine güveni kalmadı.

  geçmiş olsun... - Cemile Duru

  Hastalık konusunda tüm yargıları bir kenara bırakıp,geçmiş olsun demek bir insani erdemdir.Lakin bunları saklamak yanlış.Saklanırken neler planlanıyorsa,o daha da yanlış.Aklıma Bülent Ecevit hakkında hiç durmadan konuşulan günler geldi yine...

  geçmiş olmasın başbakanım... - huseyinsam

  şuan şu dakika abdullah öcalan ölse üzülmeyi bırak sevinirim bile...sende bu ülkeye çok zarar verdin.her cuma ana haberlerinde 'başbakan cuma namazı çıkışı şu açıklamayı yaptı' cümlesiyle başlayan haberler,her iki cümle arasında bir allah lafı geçmesi nedeniyle dindar olduğunu düşünüp erdoğan'a gönül verenler samimi ama yüzeysel bilgileriyle,en içten duygularıyla sana geçmiş olsun diyebilir.ama benden onu alamazsın?benden bu ülkeye kısa vadede yararlı olduğun için uzun vadede verdiğin zararları göremez hale gelecek kadar hipermetrop değilim bu yüzden ülkeme olan sevgim yüzünden ben sana dua değil ancak beddua edebilirim.