Başbakan'a ikinci ameliyat

Başbakan'a ikinci ameliyat
Başbakan'a ikinci ameliyat
Başbakan Tayyip Erdoğan dün İstanbul'da ikinci kez ameliyat oldu. Başbakan'ın ameliyatı dün akşam saat 21.00'de Koşuyolu İstanbul Medipol Hastanesi'nde yapıldı. Dünkü operasyonun, ilk ameliyatın devamı niteliğinde olduğu belirtildi. Başbakan'ın kanser riskinin devam ettiği, bu nedenle ameliyata alındığı da iddialar arasında.

İSTANBUL -b aşbakanlık'tan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Sayın Başbakanımızın 26 Kasım 2011'de gerçekleşen sindirim sistemi operasyonunun ikinci ve son aşaması, yaklaşık 30 dakikalık bir girişimle başarıyla tamamlanmış; başlangıçta planlandığı üzere tedavi bu şekilde nihayete ermiştir. Başbakanımızın sağlığı son derece iyidir. Kendisi, hafta içinde rutin mesaisine başlamayı planlamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

AKDAĞ: SIKINTI YOK

Edirne’de temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün gece ameliyat olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "Durumu tamamen Başbakanlığımızın yaptığı açıklamadaki gibidir. Bir önceki ameliyatıyla ilgili küçük bir işlem vardı o yapıldı. Tamamlandı bitti. Sıhhati Allah’a şükür son derece iyi. Bu ameliyatların ülkeye yararı oldu bize de sıkıntısı oldu. Başbakanla çalışan kişiler olarak. Başbakanımız bu ilk ameliyatından sonra biraz kilo verdi. Biraz daha zinde hale geldi, bizi çok çalıştırmaya gece yarılarına kadar takip etmeye başladı. Allah’a şükür bunun dışında bir sıkıntımız yok. Ben şimdi İstanbul’daki seyri çok iyi takip edemedim burada olduğum için. Başbakanlık yeniden açıklama yapacaktır" diye konuştu.

KALIN BARSAĞININ BİR BÖLÜMÜ ALINMIŞTI

Başbakan Erdoğan , 26 Kasım’da 2011’de de yine İstanbul’da ameliyat olmuştu. Ameliyat ilk günlerde kamuoyuna duyurulmamış ancak, söylentilerin artması üzerine 28 Kasım’da Başbakanlık’tan yapılan açıklamayla doğrulanmıştı. Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde laparoskopik (kapalı) yöntemle sindirim sistemi ameliyatı geçiren Erdoğan, ortaya atılan kanser iddialarını kesin bir dille yalanlamıştı. Erdoğan’ın ameliyatını gerçekleştiren sağlık ekibinden Prof. Dr. Mehmet Füzün ise şu açıklamada bulunmuştu: “Ameliyat 3 saat sürdü. Çıkartılan polipler iyi huyluydu. Yaptığımız tahliller tertemiz çıktı. Kalın bağırsağın 20-25 santimlik bölümü alındı.”