Başbakan'dan aydınlara yanıt

Başbakan'dan aydınlara yanıt
Başbakan'dan aydınlara yanıt
Bildiri yayımlayan aydınlara seslenen Başbakan Davutoğlu, "Bir grup aydın destek beyanında bulundu. HDP binalarına saldırıyı kınarken Ak Parti binalarına saldırıyı görmeyenler aydın olamaz" dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu partisince Siirt’te düzenlenen mitingde konuştu. Aydınların bildirisini eleştiren Davutoğlu, Bir grup aydın destek beyanında bulundu. HDP binalarına saldırıyı kınarken Ak Parti binalarına saldırıyı görmeyenler aydın olamaz. HDP’ye saldırı olunca hepsi birleşiyor" diye konuştu. 

Davutoğlu konuşmasından şunları dile getirdi: "3 legal parti, 3 tane de paralel örgüt hepsi birleştiler. Kime karşı? AK Parti ’ye, esas AK Parti’nin temsil ettiği Tillo’daki bu toprakların irfanına karşı. 3 gün önce Yüksekova havalimanını açtık. Bu havalimanı planlanandan 2 yıl gecikmeli açıldı. Sebep de bu terör örgütünün makinelerini yakması… Seçime giderken sandıkları tehdit edenlere ders vermeye hazır mısınız? AK Parti’nin çözüm sürecinin mimarıdır. En önemli garantisidir. Dün imza atan aydınlar duysun Türkiye ’ye özgürlükleri kim getirdi?"

HÜKÜMETİ UYARMIŞLARDI

200 yazar, aydın ve sanatçı, "Acil Çağrı!" başlıklı bir metin yayımlayarak, son gelişmeler ve seçim güvenliği ile ilgili olarak hükümeti uyarmıştı.

Aydınlardan hükümete 'acil çağrı!