Başbakan'dan CHP'nin projesiyle ilgili açıklama: Ben 15 yıl önce dile getirdim

Başbakan'dan CHP'nin projesiyle ilgili açıklama: Ben 15 yıl önce dile getirdim
Başbakan'dan CHP'nin projesiyle ilgili açıklama: Ben 15 yıl önce dile getirdim
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'nin bugün açıkladığı Merkez Ülke Türkiye, mega kent projesi için "Çok geriden geliyor. Benim 2001 yılında yazdığım Stratejik Derinlik kitabının arka sayfasını okusaydı 'Merkez ülke' tabirini biz 15 yıl önce kullandık" dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP 'nin bugün açıkladığı Merkez Ülke Türkiye , mega kent projesi ile ilgili konuştu. Sinop mitinginde konuşan Davutoğlu şunları söyledi: "Bugün sabah Kılıçdaroğlu , günlerdir reklamla bir sır gibi sakladıkları projesini açıkladı. Kendisini dinlerken acı bir şekilde tebessüm ettim. Çünkü çok geriden geliyor, çok geriden. Bütün kavramlar bize ait. Benim 2001 yılında yazdığım Stratejik Derinlik kitabının arka sayfasını okusaydı 'Merkez ülke' tabirini biz 15 yıl önce kullandık, 15 yıl önce. Şimdi yeni bir şey keşfetmiş gibi bunu takdim ediyor. Problemi ne biliyor musunuz Kılıçdaroğlu'nun? Bir, okuma alışkanlığı yok, iki hafızası zayıf, hafızası. Sen intihal nedir de bilmezsin. Bu resmen hırsızlıktırtır hırsızlık. Afro-Avrasya tabirini biz yazdık. Bunlar yapıldı. Merkez ülke Türkiye oldu. Kılıçdaroğlu biraz oku, öğren. Bizi taklit ederek Türkiye'de siyaset yapılmaz."

CHP'nin açıkladığı mega kent nereye kurulacak?


'BİZİ TAKLİT EDİYOR'

Başbakan Davutoğlu, hayata geçirdikleri projelerle Afro Avrasya'nın merkez ülkesinin kurulduğunu belirten Davutoğlu, "Bunları yeni bir şey gibi satıyor. Kılıçdaroğlu'na tavsiyem, biraz okusun, öğrensin, ondan sonra yapacaksa bir açıklama bari neyi yaptığını bilsin. Bizi taklit ederek, bizim kavramlarımızı kullanarak, 10. Kalkınma Planımızdaki perspektifle Türkiye'de siyaset yapamazlar" dedi.

Kılıçdaroğlu 'yüzyılın projesi' olarak nitelediği projeyi açıkladı: Anadolu'da yeni bir mega kent

"KENDİNE OY VEREMEYEN ADAMDAN PROJE ÇIKAR MI?"

Davutoğlu şunları söyledi: Kılıçdaroğlu’na tavsiyem biraz okusun, öğrensin. Bizi taklit ederek, bizim kavramlarımızı kullanarak Türkiye’de siyaset yapamazlar. Yeni, Türkiye sözleşmesini açsın okusun, ben yazdım bunları. Önce okusun, sonra yeni proje olarak ortaya çıksın. Biz Türkiye’yi merkez ülke yaparız, onlar 15 yıl sonra. Benim vaktim yok ona ders vermemem ama ben öğrencimle konuşurum, ona ders verir Merkez ülke ne demek anlatır, anlatır da Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem, anlamaz değil mi? Kendine oy veremeyen adamdam mega proje çıkar mı? Kağıthane’ye gider Kağıttepe der. Birisi yazmış eline vermiş, kitabı da okumamış tabii almış okumuş yazıyı. Bunların vizyonları yok o yüzden oradan buradan çalıntı yapıyorlar. Günlerdir anlatıyoruz, neler yapacağımızı anlatıyoruz.

Hükümetten, CHP'nin 'mega kent projesi'ne ilk tepki