Başbakan'dan fezleke açıklaması

Başbakan'dan fezleke açıklaması
Başbakan'dan fezleke açıklaması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 BDP 'li milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi ile ilgili olarak, “Türkiye'de milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına bürünmek suretiyle ülkenin refahına, huzuruna kastedenlere, adeta teröre teşvik edenlere, 'silahlanın' çağrısında bulunanlara karşı da herhalde milletin vekilleri olarak bizim de yapmamız gerekenler vardır, milletimizin de bizden beklentileri vardır. Bu konuda bizler de AK Parti Grubu olarak bu fezlekeler üzerinde çalışmalarımızı yapmak suretiyle kararımızı verir, atmamız gereken adımı atarız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresiyle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fikir ayrılıklarının olup olmadığının sorulması üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir” dedi.

GAZZE ZİYARETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'ye yapmayı planladığı ziyarete ilişkin “Bu arzumu şartlarımızın elverdiği ilk anda gerçekleştirmek istiyorum. Karar verdiğimiz anda açıklar ve gider ziyaretimizi gerçekleştiririz. Oradaki son tabloyu bizzat yerinde görmek istiyorum” dedi.

"HÜKÜMETİNİZE İNANIN"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin NATO'dan patroit füze talebine yönelik İran'dan yapılan bazı açıklamalara ilişkin, “Hükümetinize, devletinize inanın. Hükümetiniz, devletiniz eğer bir konuda bir karar verecekse bu kararı verirken nereye danışarak, kimlerle danışarak, kimlerle bunun istişaresini yaparak vereceğini çok iyi bilir ve adımını da ondan sonra atar ve bu adımı attıktan sonra da milletten almış olduğu vekaletle bunu sürdürür. Bizim başka yerden vekalet alma gibi bir derdimiz yoktur” dedi.  (AA)